Учасників Pussy Riot затримали зразу після виходу з СІЗО

09:19, 31.07.2018
Учасників Pussy Riot затримали зразу після виходу з СІЗО

Затримання активістів під час фіналу чемпіонату світу з футболу-2018 у Москві (фото facebook.com/pg/wearepussyriot)

Активістів групи Pussy Riot Петра Верзілова, Вероніку Нікульшину, Ольгу Курачеву та Ольгу Пахтусову, які відбули 15 діб за акцію протесту під час фіналу чемпіонату світу з футболу-2018 у Москві, знову затримали.
 
Про це повідомляє "Медиазона".
 
Поліція затримала учасників Pussy Riot, коли ті виходили з СІЗО після завершення строку арешту, їх доправили до відділку "Лужники".
 
Спочатку поліція не висувала активістам ніяких обвинувачень, але заявила, що всі вони залишаться у відділку до ранку.
 
Пізніше одна зі співробітниць повідомила, що на Верзілова, Нікульшину, Курачева та Пахтусову складуть адміністративні протоколи за статтею "Проведення публічного заходу без подачі заявки". 
 
Санкція цієї статті передбачає до 10 діб арешту.
 
"Медиазона" також повідомляє, що ввечері 30 липня Ользі Пахтусовій викликали швидку допомогу. На виході з відділку поліції медики розповіли, що надали дівчині допомогу, не вдаючись у подробиці.
 
Усіх учасників групи на ніч розвели по різних камерах. Адвоката до них пустили лише після огляду.
 
15 липня під час фінального матчу чемпіонату світу з футболу четверо активістів вибігли на футбольне поле у формі поліції Росії. 
 
Пізніше на сторінці Pussy Riot в Facebook з'явилося повідомлення про те, що дана акція спрямована на те, щоб нагадати про беззаконня в Росії.
 
Своєю акцією активісти вимагають звільнити всіх політичних в'язнів, не садити за лайки, припинити незаконні арешти на мітингах, допустити політичну конкуренцію в країні, не фабрикувати кримінальні справи і не тримати людей "просто так в СІЗО".
 
Пізніше в мережі показали відео з поліцейської дільниці із затриманими активістами Pussy Riot, які вибігли на футбольне поле під час фінального матчу ЧС-2018 в Москві. На опублікованому відеозапису поліцейський в дуже жорсткій формі веде діалог із затриманими активістами Pussy Riot.