Рада оборони Румунії вирішила передати Україні систему Patriot

16:27, 20.06.2024
Рада оборони Румунії вирішила передати Україні систему Patriot

Засідання Вищої ради оборони Румунії на чолі з президентом Йоганнісом. (presidency.ro)

Вища рада оборони Румунії під головуванням президента країни Клауса Йоганніса  ухвалила рішення про передачу Україні однієї своєї системи Patriot.

 

Як інформує Україна молода, про це повідомляє адміністрація президента Румунії в четвер.

 

Зазначається, що Міноборони Румунії презентувало під час засідання Вищої ради оборони свій аналіз щодо стану, використання та важливості чотирьох румунських систем Patriot для національної та колективної оборони і того, як може змінити ситуацію передача однієї системи Україні.

 

«Зважаючи на значне погіршення ситуації в Україні внаслідок постійних масованих атак росії проти цивільних та цивільної інфраструктури, зокрема енергетичної, та наслідків цієї ситуації для регіону, у тому числі безпеки Румунії, члени ради у тісній координації з союзниками ухвалили рішення про передачу системи Patriot Україні», - йдеться  повідомленні.

 

При цьому, систем ППО передають за умови, що Румунія продовжить перемовини із союзниками, зокрема стратегічним партнером США, «з метою отримання схожої чи аналогічної системи, що закриє потреби захисту національного повітряного простору».

 

В адміністрації Йоганніса додають «Рішення ухвалено на основі глибокої технічної оцінки румунських органів влади, вжито усіх заходів для усунення ризиків створення вразливостей для Румунії… Продовжаться дискусії із союзниками щодо подальшого посилення нашої протиповітряної оборони».

 

У заяві додали, що Румунія продовжить у різних формах підтримувати Україну у протистоянні російській агресії.

 

Як повідомляла «УМ», переговори про надання Україні системи Patriot розпочалися на початку травня,

 

Тоді президент Йоганніс підкреслював, що "для Румунії неприйнятно залишатися без протиповітряної оборони" і наполягав на тому, що "якщо Румунія від чогось відмовляється, вона повинна отримати щось натомість", зокрема, від США.

 

На той час Румунія мала лише одну активну систему Patriot, але 14 червня була введена в експлуатацію друга система, третя очікується до кінця року, а четверта – на початку наступного року.