Немає «критичної необхідності»: Шольц блокує німецьку допомогУ Україні
Федеральний канцлер Німеччини Олаф Шольц не дає згоди на новий великий пакет військової допомоги Україні, який пропонують МЗС та Міноборони. >>
Українська делегація на саміті "Україна – Південно-Східна Європа" у Тирані. (Фото Офісу президента)
Президент України Володимир Зеленський закликав партнерів не допускати затримок у постачанні зброї Україні.
На його думку, кожна така пауза надихає путіна, який вважає, що зможе дотиснути Європу і Захід в українському питанні.
Як інформує Україна молода, про це глава держави сказав під час саміту "Україна – Південно-Східна Європа", а також на спільній прес-конференції з прем’єр-міністром Албанії Еді Рамою Тирані, передає Офіс президента у середу.
"путін не поважає нікого і не хоче дозволяти нікому жити вільно. І саме в цьому сенс його війни. І саме тому, якщо його не зупинити зараз, він буде розширювати свою агресію… Маємо нарощувати виробництво зброї. Україна пропонує спільне виробництво продукції у сфері оборони.
Я вдячний колегам за готовність працювати зараз і працювати разом. Маємо робити все можливе, щоб не було затримки у постачанні зброї для наших воїнів. Кожна така пауза, кожен сумнів, що світ готовий захищатися, надихає одну людину. І чим більше він бачить дефіцити зброї, тим більше він думає, що зможе дотиснути Європу і Захід", - заявив Зеленський.
Він наголосив, що усі в Європі мають бути готовими захищати свій суверенітет, національну гідність та спосіб життя, бо кожен зараз перебуває під загрозою з боку росії.
І додав: "росія має широкий інструментарій дестабілізації: через дезінформацію, економічний тиск, поширення корупції, використання ресурсів як політичної зброї. Ми маємо разом позбавляти Росію можливості руйнувати наше життя".
Президент подякував лідерам Південно-Східної Європи за готовність узяти участь у Глобальному саміті миру і висловив переконання, що спільними діями можна зробити цей саміт і всю роботу щодо Формули миру результативними.
"Війну завжди починає хтось один, а от мир - це завжди робота спільна. Світ більший, ніж будь-який агресор. І саме тому я впевнений, що досягнення миру можливе, і ми маємо це зробити", - наголосив Зеленський.
Він також подякував Албанії за принципову підтримку України, за військову допомогу, яку вона надає Україні, за політичну взаємодію і організацію саміту "Україна – Південно-Східна Європа".
Як повідомляла «УМ», у середу президент Зеленський прибув до Албанії для участі у саміті «Україна – Південно-Східна Європа».
Прем’єр Албанії Еді Рама та президент Зеленський підписали Договір про дружбу та співробітництво між Україною та Республікою Албанія.
Федеральний канцлер Німеччини Олаф Шольц не дає згоди на новий великий пакет військової допомоги Україні, який пропонують МЗС та Міноборони. >>
25-те засідання Контактної групи з питань оборони України проходить 9 січня на німецькій авіабазі "Рамштайн" під головуванням міністра оборони США Ллойда Остіна. >>
Перші переговори про припинення війни відбудуться з обраним американським президентом Дональдом Трампом після його інавгурації, а потім – з правителем рф володимиром путіним. >>
Нардеп-«слуга» Олександр Дубінський заявив, що за виборчу кампанію Володимира Зеленського платили росіяни. >>
У Варшаві, Нью-Йорку чи Буенос-Айресі лунатиме «Ще не вмерла…». В Берліні, Празі чи Токіо сьогодні скажуть: «Слава Україні!» І світ відповість: «Героям слава!» Бо Україна не наодинці. Бо з нами – наші друзі. >>
У книжці «30 років Незалежності: мовні акти, які змінюють Україну», що вийшла напередодні широкомасштабного вторгнення, 7 розділів. >>