Україна більш адаптована до війни ніж рф – міністр оборони Естонії Певкур

20:56, 18.11.2023
Україна більш адаптована до війни ніж рф – міністр оборони Естонії Певкур

Українська армія показує приклад адаптації та навчання використання нового озброєння. (facebook.com/GeneralStaff.ua)

Міністр оборони Естонії Ханно Певкур вважає, що українська армія показує приклад адаптації та навчання використовувати нове озброєння та є більш адаптованою до війни, ніж російська армія.

 

Також, на його думку, літаки не змінять перебіг війни в Україні,

 

Як інформує Україна молода, про це пан Певкур сказав в інтерв’ю РБК-Україна.

 

«Ми маємо адаптуватися і діяти відповідно. Тому я вірю, що це також меседж, що під час війни українська армія показала, що вона здатна адаптуватися. То що, ми більш адаптивні, ніж росія? Так, я так вважаю. Ми разом із союзниками. Якщо порівняти українського солдата, навченого в західних країнах, з російським ув’язненим, то, вочевидь, у вас якість підготовки краща», – сказав естонський міністр.

 

 

Ханно Певкур зазначив, що на його думку, ключовим питанням зараз є те, скільки озброєння союзники можуть надати Україні і скільки вона його може прийняти.

 

«Я також говорив, що українська армія наразі є чемпіоном світу з комбінування різних зразків озброєння - у вас багато військової техніки, і ви повинні адаптуватися для її використання», - сказав урядовець.

 

І зауважив, що українська армія показує приклад адаптації та навчання використання нового озброєння.

 

Міністр вважає, що така перевага є шляхом до успіху у війні, однак важливо розуміти, що у нас ніколи не буде настільки багато солдатів на полі бою, як у росії. Це означає, що українські військові мають бути краще оснащені, краще підготовлені та мати кращу мотивацію.

 

«Це три ключові теми для перемоги і, можливо, формула перемоги в цій війні. Я щиро вірю, що ми не повинні зосереджуватися на тому, на що сподівається росія», - підкреслив він.

 

 

Міністр оборони Естонії вважає, що оцінювати, яка зброя зараз потрібна українським захисникам, має Генеральний штаб Збройних сил України.

 

За його словами, українській армії зараз потрібне будь-яке озброєння, проте потрібно розуміти, що одні літаки не змінять перебіг війни.

 

«В цілому ЗСУ потрібна будь-яка зброя... потрібні, в першу чергу, боєприпаси для великої дальності, боєприпаси для різних видів ракетних систем й таке інше. Літаки важливі, але літаки самі не змінять перебіг війни. Зрештою, вам потрібна армія, яка контролює територію. І звільняє її, тому що тільки з літаками ви не заберете назад територію», - підкреслив глава естонського Міноборони.

 

Він нагадав, що лише 50 країн погоджуються надавати Україні зброю для війни з росією. Тобто «по суті, 20% всієї планети борються за цінності демократичного світу... все ще є багато країн, які не зайняли нічию позицію в цьому конфлікті».

 

Як повідомляла «УМ», українські пілоти розпочали підготовку до польотів на винищувачах F-16 у США.