Девід Кемерон здійснив свій перший візит до України

10:45, 16.11.2023
Девід Кемерон здійснив свій перший візит до України

Зеленський і Кемерон під час зустрічі на Банковій у Києві. (Фото Офісу президента)

Новопризначений державний секретар у закордонних справах Великої Британії і Північної Ірландії Девід Кемерон здійснив свій перший робочий візит за кордон на цій посаді саме до України.

 

Очільник британського МЗС вже зустрівся із президентом Зеленським у Києві.

 

Як інформує Україна молода, про це повідомляє Офіс президента у четвер.

 

Зазначається, що глава держави привітав Девіда Камерона з призначенням міністром закордонних справ і подякував за те, що свій перший робочий візит на новій посаді він здійснив до Києва.

 

«Це дуже важливо, особливо зараз, коли світ приділяє свою увагу не лише ситуації на полі бою в Україні. Ми вдячні за непохитну підтримку України з боку Сполученого Королівства. Вдячні за теплий прийом українських громадян у Великій Британії. І раді тому, що ви приїхали в Україну», – сказав Володимир Зеленський.

 

Президент високо оцінив оборонну співпрацю зі Сполученим Королівством, що дає ЗСУ змогу ефективно захищатися від нападу агресора, зокрема завдяки далекобійній зброї.

 

Глава держави наголосив, що ще одним важливим пріоритетом напередодні зимового періоду є посилення української системи ППО для захисту громадян та критичної інфраструктури від російських обстрілів.

 

«Було обговорено безпекову ситуацію в Чорному морі та подальшу роботу альтернативного «зернового коридору». Володимир Зеленський подякував британському уряду за активну підтримку функціонування цього маршруту та спільні зусилля з упровадження страхування цивільних суден, що ним проходять.

 

Співрозмовники скоординували позиції щодо реалізації спільних багатосторонніх і двосторонніх ініціатив, зокрема в контексті просування Української формули миру та напрацювання безпекових гарантій у розвиток ухваленої «Групою семи» на Вільнюському саміті НАТО Спільної декларації про підтримку України», - інформує Банкова.

 

Окрему увагу було приділено питанням євроатлантичної інтеграції нашої держави й підтримки Великою Британією поступу України до членства в НАТО.

 

На зустрічі Зеленський наголосив, що зараз світ не так сильно сфокусований на ситуації в Україні, а "розділення фокуса не допомагає". І подякував Британії за те, що вона "завжди підтримує Україну".

 

 

Тоді як пан Кемерон сказав: "Я хотів би, щоб мій перший візит був саме до вас. Особисто я захоплююся силою і рішучістю українського народу.

 

І своїм візитом я хочу сказати, що ми продовжимо надавати вам моральну підтримку, дипломатичну підтримку, економічну підтримку і насамперед – військову підтримку, якої ви потребуєте. Не лише цього року, а й наступного року, і стільки, скільки буде потрібно".

 

Британський міністр додав, у нього були "деякі розбіжності" з експрем’єром Борисом Джонсоном, але його підтримка України – "це найкраща річ".

 

Пан Кемерон запевнив, що Британія працюватиме над тим, аби зберегти увагу до України.

 

Як повідомляла «УМ», днями колишній прем'єр-міністр Великої Британії Девід Кемерон був офіційно призначений  новим міністром закордонних справ королівства.

 

Цю посаду йому запропонував прем’єр Ріші Сунак, а король Чарльз III схвалив його кандидатуру.