Маркер незалежності для Тайваню: Україна отримала несподіваного союзника на Далекому Сході?
У країні, яка розташована за 8 тисяч кілометрів від України, пильно стежать за російсько-українською війною. >>
Зеленський під час виступу на пресконференції в Канаді (Фото Офісу президента)
Президент України Володимир Зеленський наголосив, що українське суспільство вважає пріорітетним витрати на оборону країни і виступає проти, коли гроші скеровуються на якісь інші цілі, крім зброї.
Як інформує Україна молода, про це глава держави сказав під час пресконференції у Канаді.
За його словами, найбільшими складнощами для виборів під час війни є безпекові питання щодо присутності спостерігачів, голосування військових, жителів тимчасово окупованих територій та українців за кордоном, а також фінансування кампанії.
«В Україні, і абсолютно справедливо, коли гроші сьогодні хоче парламент або уряд направити на той чи інший напрямок, окрім зброї, суспільство не готове це підтримувати. І не просто не готове, воно проти максимально, тому що йде війна», – зазначив президент.
Зеленський додав, що наразі навіть не порушувалося питання виборів, тому що через безпекове питання воно не актуальне.
«Закон забороняє під час війни проводити ті чи інші вибори. Я готовий абсолютно. Безпека – складний елемент проведення виборів. Перша складність у тому, щоб вибори провели демократично і прозоро. Для цього потрібні незалежні спостерігачі з різних країн світу. Як в окопах вони будуть голосувати? І як вони голосуватимуть навіть на дільницях біля лінії фронту? Це говорить про те, що все повинно бути в бомбосховищах, тому що ми знаємо Росію, вона розстріляє всіх людей, які прийдуть. І хто зі спостерігачів піде в окопи, готовий приїхати і там працювати? Люди, які захищають права і свободи громадян, не будуть мати права і свободи, щоб проголосувати, це якийсь нонсенс», – резюмував Зеленський.
Як повідомляла УМ, сенатор США від Республіканської партії Ліндсі Грем вважає, що наступного року в Україні мають відбутися вибори – навіть попри російське вторгнення.
У країні, яка розташована за 8 тисяч кілометрів від України, пильно стежать за російсько-українською війною. >>
Президент США Джо Байден від імені держави вшанував пам’ять жертв Голодомору-геноциду українського народу 1932-33 років. >>
За його словами, йдеться про трагедію, де не лише мільйони вбитих, а й мільйони ненароджених. >>
План для надання Україні довгострокових зобов'язань у сфері безпеки готує Європейський Союз. Він включає механізм довгострокової військової підтримки, навчання військових ЗСУ та підтримку розвитку оборонної промисловості держави. >>
Отже, провівши в американському Сан-Франциско чотиригодинну розмову, президент США Джозеф Байден та голова Китайської Народної Республіки Сі Цзіньпін заявили про потепління політичного клімату на геополітичних паралелях і меридіанах обох країн. >>