Саакашвілі заповів поховати його серце в Києві

15:16, 01.02.2023
Саакашвілі заповів поховати його серце в Києві

На фото хворий Саакашвілі в клініці (Скріншот відео)

Ув’язнений експрезидент Грузії Михайло Саакашвілі 1 лютого дистанційно підключився до засідання Тбіліського міського суду, який розглядає клопотання адвокатів про відстрочку покарання та звільнення Саакашвілі за станом здоров’я. У ході судового засідання заповів поховати його в Україні. 

 

Як інформує Україна молода, про це він повідомив на своїй сторінці у Фейсбуці.

 

Українською мовою він зачитав своє звернення до України, заявивши, що впевнений у перемозі.

 

«Я абсолютно впевнений у нашій перемозі, проте якщо я не доживу до цієї перемоги, яка така близька, моє серце має бути поховано в Києві. Воно належить Україні», — сказав політик, виступаючи з відеозв’язку з приватної клініки у Тбілісі.

 

 

Промову Саакашвілі вимовив українською мовою, сидячи у футболці з написом “ukrainian ” (українець). Слова колишнього президента республіки на грузинську перекладав фахівець у залі суду.

 

«Але якщо не доживу, моє серце має бути поховано в Києві», – заявив Саакашвілі.

 

 

Він також заявив, що в ув’язненні зазнав тортур і був отруєний.

 

Потім експрезидент підняв сорочку та продемонстрував суду свій фізичний стан, вибачившись перед усіма «за неестетичні кадри».

 

 

«Єдине, про що я прошу, дати мені можливість адекватного лікування», – сказав Саакашвілі, звертаючись до суду.

 

Після цього включення було перервано, і суд продовжив слухати свідків захисту.

 

Експрезидент Грузії, який має українське громадянство, був заарештований у Тбілісі восени 2021 року після таємного повернення до країни. На той час щодо нього був ухвалений заочний вирок – 6 років позбавлення волі у справі про перевищення повноважень.

 

Через проблеми зі здоровʼям Саакашвілі перевели до цивільної клініки у Тбілісі. Сам політик та його прихильники наполягають, що погіршення стану могло бути спричинене отруєнням. Влада Грузії стверджує, що для таких висновків немає доказів.

 

Кримінальне переслідування Саакашвілі називає політично вмотивованим.

 

Як повідомляла УМ, Україна офіційно визнала експрезидента Грузії, громадянина України Міхеіла Саакашвілі потерпілим у справі про неналежне поводження у грузинському ув’язненні.