ПЦУ можуть визнати найближчим часом ще дві православні церкви – Петро Порошенко

10:41, 15.12.2020
ПЦУ можуть визнати найближчим часом ще дві православні церкви – Петро Порошенко

Петро Порошенко у Андріївській церкві.

Визнання Православної Церкви України світовим православ’ям триває, і принаймні ще дві православні церкви готові це зробити.

 

Як повідомляє Україна молода, про це в ефірі програми «Зворотній відлік» на каналі UA:Перший розповів п’ятий президент, лідер партії «Європейська Солідарність» Петро Порошенко.

 

За його словами, ці дві церкви «знаходяться на дуже короткій відстані» до визнання Православної церкви України.

 

«Чому це взагалі стало можливим? Тому що ні Путін, ні Кіріл ніколи не вірили, що ми отримаємо Томос. Але цей процес вже не зупинити. Вже третина світового православ’я, де українська церква одна з п’ятнадцяти православних-сестер церков, визнали Україну», - зауважив Порошенко.

 

І додав: «Я точно знаю, бо проводжу переговори і зараз, використовуючи дипломатичні можливості, що принаймні дві православних церкви знаходяться на дуже короткій відстані від визнання, і лише пандемія цьому перешкоджає».

 

Як повідомляла "УМ", Синод Кіпрської православної Церкви 25 листопада визнав автокефалію Православної церкви України. Це вже 4 церква, яка визнає помісну ПЦУ.

 
У січні 2020-го предстоятель ПЦУ, митрополит Епіфаній анонсував, що цього року ще 4 помісні православні церкви можуть визнати автокефалію ПЦУ.
 
Церква Еллади стала першою після Вселенського патріархату з-поміж помісних православних церков світу, яка визнала незалежну ПЦУ та вступила з нею у міжцерковне спілкування.