НАБУ закрило справу Авакова про недекларування закордонних маєтків

16:22, 02.12.2020
НАБУ закрило справу Авакова про недекларування закордонних маєтків

Передовсім мовиться про італійську віллу з приблизною вартістю 3 мільйони 300 тисяч євро

Національне антикорупційне бюро України закрило розслідування щодо можливої неправдивої інформації в декларації міністра внутрішніх справ Арсена Авакова.

 

Як інформує УМ, про це йдеться в документах НАБУ.

 

Йдеться про недекларування Аваковим у 2018 та 2019 роках вілли в Італії приблизною вартістю 3 млн 300 тисяч євро, яку міністр набув через свою компанію у жовтні 2017 року. Вона розташована у прибережному муніципалітеті Сан- Феліче-Чірчео і має площу у 566 кв. метрів.

 

«Крім того, протягом 2015−2018 років Аваков задекларував свої та дружини грошові активи від 49 тисяч грн до 1,9 млн доларів, але не вказав доходи від процентів, які нараховуються банками», — повідомляє НАБУ.

 

Також, детективи НАБУ знайшли розбіжності у вказаних в декларації у 2017 році доходах дружини Авакова, що на думку детективів могло свідчити про неправдиві дані.

 

У документі також йдеться про дві кіпрські компанії, які зникли з декларації за 2018 рік, хоча були припинені лише у 2019, наявність різниці між фактичними доходами і зазначеними в декларації тощо. Все це могло бути підставою для притягнення до відповідальності.

 

Після рішення Конституційного Суду щодо фактичного скасування декларування чиновників і відповідальності за відповідні порушення справу Авакова довелося закрити.

 

Як повідомляла УМ, 28 жовтня Конституційний суд повідомив про скасування е-декларування, після чого НАЗК оголосило про закриття реєстру електронних декларацій. Рішення К С спровокувало конституційну кризу, через скасування е-декларування Євросоюз допустив призупинення безвізу з Україною.