Чат-бот у Telegram оприлюднив дані майже 7 тисяч військових ЗСУ

21:42, 07.08.2020
Чат-бот у Telegram оприлюднив дані майже 7 тисяч військових ЗСУ

В месенджері Telegram оприлюднено табличний файл з персональними даними військових України.

Масштабний витік персональних даних майже семи тисяч українських військовослужбовців виявлено в Україні.

 

Ці дані було оприлюднено у чат-боті в месенджері Telegram.

 

Як інформує «Україна молода», про це повідомили в Офісі омбудсмана у п’ятницю.

 

Зазначається, що ще у липні департамент у сфері захисту персональних даних Секретаріату уповноваженого ВРУ з прав людини виявив чат-бот у Telegram, у якому було оприлюднено персональні дані українських військових.

 

"Виявлено чат-бот в месенджері Telegram, в якому оприлюднено табличний файл з персональними даними (ПІБ, номерами військових частин, стверджувальними датами самовільного залишення військових частин). Загалом список містить дані щодо 6 907 військовослужбовців", — зазначили у Офісі омбудсмана.

 

Секретаріат уповноваженого ВР з прав людини звернувся до Служби безпеки України та Нацполіції з вимогою заблокувати чат-бот, оскільки станом на сьогодні він продовжує поширювати зазначений файл.

 

Вже 6 серпня поліція Києва відкрила кримінальне провадження за фактом порушення недоторканності приватного життя.

 

Ця санкція в разі обвинувального вироку передбачає штраф, виправні роботи, арешт до шести місяців або ж обмеження волі на термін до трьох років. В разі повторного порушення або завдання істотної суд може засудити до арешту від трьох до шести місяців, умовно або реально ув’язнити на термін від трьох до п’яти років.