Голова ВСУ Данішевська відреагувала на плани Саакашвілі щодо судової реформи

18:48, 18.07.2020
Голова ВСУ Данішевська відреагувала на плани Саакашвілі щодо судової реформи

Голова ВСУ Валентина Данішевська критикує Саакашвілі. (Фото ВСУ)

Глава Верховного Суду Валентина Данішевська критично оцінила фундаментальну концепцію революційної судової реформи, яку днями озвучив глава виконкому Національної ради реформ Міхеіл Саакашвілі.

 

Як передає «Україна молода», про це пані Данішевська заявила  в інтерв’ю агентству Інтерфакс-Україна.

 

«Крім гасел про радикальні революційні зміни, ми, власне кажучи, нічого конкретного не чуємо. Кажуть про створення ідеальної системи, яка буде ідеально працювати. І йде боротьба за те, хто буде призначати цих ідеальних суддів», - сказала голова ВСУ.

 

І додала: «Що стосується судової системи в Грузії. Ми завжди радіємо успіхам своїх колег в інших країнах. Однак, здається, що від вироку грузинських судів щодо пана Саакашвілі сам пан Саакашвілі не був в захваті».

 

Відповідаючи на питання про те, чи можна вважати раціональною ініціативу включення до Верховного суду суддів-іноземців, глава Верховного суду зазначила, що результати роботи такого судді "залежатимуть від того, під захистом якої держави він буде перебувати".

 

Валентина Данішевська також вказала на неконституційність такої норми: "Конституція вимагає, щоб суддя був громадянином України, щоб він володів державною мовою. Так, власне, я і не знаю прикладів у світі, щоб ця практика сприяла якомусь прориву".

 

За її словами, будь-який діалог Нацради з суддівським корпусом відсутній: "Навіть ніяких спроб комунікацій не було. Якщо будуть ідеї, пропозиції розгляду тих чи інших проблемних питань - відразу відгукнемося, тому що ми перші, хто зацікавлений в покращенні правосуддя".

 

Що стосується комунікацій з президентом Володимиром Зеленським, то, за словами Данішевської, глава держави особисто з нею не зустрічався, проте є комунікація з Офісом президента після рішення Конституційного суду про неконституційність низки положень закону "Про судоустрій і статус суддів".

 

Голова Верховного Суду додала, що час покаже, чи буде цей діалог продуктивним: "Перший наш маркер - запуск ВККС і призначення в місцеві суди і присяга 400 нових суддів".

 

Зауважимо, що за словами Міхеіла Саакашвілі, Володимир Зеленський доручив до наступного засідання Нацради реформ підготувати фундаментальну концепцію революційної судової реформи. Влада має намір ввести концепцію, яка фундаментально відрізняється від нинішнього стану судової реформи в Україні.

 

При цьому Саакашвілі зазначив, що президент в цьому питанні "дуже радикально налаштований". Тоді як Рада суддів висловила обурення заявами Саакашвілі про радикальність запланованої судової реформи.