Зеленського тримають в інформаційному карантині – Гончарук

21:08, 14.05.2020
Зеленського тримають в інформаційному карантині – Гончарук

Навколо Володимира Зеленського залишилися переважно пристосуванці. (Фото Офісу президента)

Колишній прем’єр-міністр Олексій Гончарук вважає, що навколо президента Володимира Зеленського залишилися переважно пристосуванці, яким вигідно тримати його в омані, помістивши у так званий «інформаційний карантин».

 

Такий висновок пан Гончарук робить оцінюючи перший рік президентства Зеленського.

 

Як інформує «Україна молода», про це експрем’єр написав у Facebookу четвер.

 

Гончарук зазначив, що рік тому Україна отримала шанс стати успішною, "а кожен громадянин отримав шанс на життя в справжній європейській країні". Однак на практиці, нібито виявилося, що в команді президента було три типи людей: 1) за зміни; 2) за президента; 3) за себе.

 

Колишній голова уряду пояснив кожен з трьох типів оточення глави держави: "Перший тип членів команди просував ідеї та боровся за зміни. Зараз їх залишилось дуже мало. Другий тип людей турбувався найперше за те, щоб не нашкодити Президенту. Це найближчі до нього люди. Майже сім’я. Третій тип людей — пристосуванці, які використали Президента як соціальний ліфт. Вони уникають "непопулярних тем", будують або свої годівнички, або відпрацьовують чи нарощують собі "рейтинг". Таких переважна більшість".

 

За словами експрем'єра, членів команди першого типу зараз залишилося дуже мало, а членів команди третього типу він назвав "пристосуванцями".

 

"Після перших невдоволень команда "посипалася", і першу категорію людей "злили" на догоду рейтингам. Президент і його найближче оточення залишилися з пристосуванцями один на один. Тепер ситуація складніша: "медовий місяць" закінчився, а робити зміни буде значно складніше. Відсутність системного підходу, часті та невиважені кадрові рішення влади поки демонструють тривожні сигнали. Розпочатим нами позитивним змінам тепер якщо не "дали задню", то, принаймні, поставили на паузу", - написав Олексій Гончарук.

 

На його думку, складається враження, що Зеленського "помістили в інформаційний карантин".

 

"Його продовжують вводити в оману, що спонукає до прийняття суперечливих рішень. Сподіваюся, найближчим часом він зможе розібратися в ситуації. Поки ж спостерігаємо відсутність системного підходу до побудови відносин між державою і українцями", - констатував Гончарук.

 

Також експрем’єр вважає, що турборежим, в якому працює владна верхівка, має плюси і мінуси: «Він дає можливість швидко провести необхідні зміни, а потім поступово виправляти дрібні недоліки, яких на такій швидкості неможливо уникнути, та працювати з негативними ефектами. Тобто ця стратегія передбачає, що спочатку буде складно, але отримані на 2-3-й рік результати перекриють негатив від недоліків та незручностей».

 

Як повідомляла «УМ», під час підготовки до місцевих виборів, які відбудуться в жовтні, перед президентом Зеленським і його оточенням постало дві великі проблеми – хаос у регіональній політиці Офісу президента та відсутність кадрового резерву.

 

Тиждень тому учасники Революції Гідності застерігали Зеленського і всію владну  верхівку від того, щоб випробовувати волю вільних людей і попередили, що реванш в Україні не пройде.