Пулітцерівська премія-2020: статті про режим Путіна та вбивство Мамчура

09:15, 05.05.2020
Пулітцерівська премія-2020: статті про режим Путіна та вбивство Мамчура

Лауреатів Пулітцерівської премії 2020 року у 15 категоріях журналістики та 7 книжкових, драматичних і музичних творів оголосили 4 травня

В США вручили нагороди переможцям Пулітцерівської премії. Зокрема, The New York Times перемогла у номінації "Міжнародний репортаж" за 8 статей про "хижацький режим Путіна" та втручання Росії у справи інших країн – серед яких і Україна.

 

Серед них є і репортаж про вбивство на замовлення ФСБ українського військового Івана Мамчура.

 

Про це інформує  УМ з посиланням на сайт Пулітцерівської премії.

 

 Лауреатів Пулітцерівської премії 2020 року у 15 категоріях журналістики та 7 книжкових, драматичних і музичних творів оголосили 4 травня. Також було нагороджено "спеціальну цитату".

 

"The New York Times" отримала нагороду у номінації "Міжнародний репортаж" за матеріали про ймовірне втручання Росії у справи інших країн, зокрема Африки, Європи та Близького Сходу.

 

Серед восьми матеріалів є і репортаж з України, а саме про вбивство у 2016 році на замовлення Федеральної служби безпеки Росії у Рівному українського військового Івана Мамчура.

 

Також у серію входять матеріали про отруєння болгарського бізнесмена Еміліяна Гебрева, про інтереси Росії у конфлікті у Лівії та Центрально-Африканській республіці, а також бомбардування російською авіацією лікарень у Сирії.

 

У найбільш престижній номінації "За служіння суспільству" премію отримали журналісти газети "Anchorage Daily News" і проєкту "ProPublica" за розслідування про сексуальне насилля на Алясці та про поліцейських, які дозволили підозрюваним втекти від покарання. 

 

Агентство "Reuters" отримало нагороду "Новинна фотографія" за висвітлення протестних акцій у Гонконгу у 2019 році.

 

Нагороду за найкраще "Художнє фото" отримала агенція "Associated Press" за історію з Кашміру. 

 

У номінації "Роз’яснювальний репортаж" лауреатом стали співробітники "The Washington Post" з серією матеріалів, які показали "жахливий вплив екстремальних температур на планету".

 

 

Посольство Росії в США відреагувало на вручення газеті The New York Times Пулітцерівської премії за серію статей про дії російської влади на чолі з президентом Володимиром Путіним. 

 

«Оргкомітет премії бере на себе велику відповідальність, виділяючи подібним чином антиросійські матеріали з твердженнями, які багаторазово спростовані не тільки офіційними російськими особами, але вже і самим життям», - заявили дипломати в заяві у Facebook.

 

Вони відзначили, що «великий ризик», про який говорилося в описі призу, існує лише для репутації видання, і нагадали, що три роки тому The New York Times вже вигравала цю премію за «демонизацию Росії».

 

У посольстві заявили, що розглядають с5рію статей, що отримали «Пулітцера» як «збірник нерозбавлених русофобських вигадок, які можна вивчати як посібник зі створення помилкових фактів».

 

Пулітцерівська премія – одна з найпрестижніших нагород у США у сфері літератури, журналістики, музики й театру.

 

Премія заснована видавцем Джозефом Пулітцером, з 1917 року вручається щорічно у перший понеділок травня. Розмір премії –15 тисяч доларів.

 

З 2006 року дозволили журі розглядати не лише публікації в друкованих ЗМІ, але й в інтернет-виданнях. Лідером за кількість нагород є видання The New York Times.