Олексій Любченко очолив Державну податкову службу без конкурсу

14:14, 29.04.2020
Олексій Любченко очолив Державну податкову службу без конкурсу

В податковій сфері Любченко – обличчя не нове.

Кабмін на засіданні 29 квітня призначив новим головою Державної податкової служби Олексія Любченка.

 

В податковій сфері Любченко – обличчя не нове. 

 

В минулому він працював директором департаменту оподаткування юридичних осіб Державної податкової служби, а у 2009-2011 роках – заступником голови ДПА.

 

За інформацією ЗМІ, кандидатуру Любченко лобіював міністр фінансів Сергій Марченко і водив його в Офіс президента "на узгодження".

 

Як повідомляла УМ, 24 квітня уряд звільнив голову Державної податкової служби Сергія Верланова та голову Держмитслужби Максима Нефьодова і деяких їхніх заступників. 

 

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що це зробили за поданням чинного міністра фінансів Сергія Марченка «у зв'язку зі зміною уряду». Шмигаль додав, що міністр фінансів має запропонувати наступників, «кандидатури є». Що це за кандидати, прем'єр не уточнив.

 

При цьому, пан Верланов обурений своїм звільненням з посади і вважає це політичним рішенням окремих урядовців, які усе зробили кулуарно.

 

А Нефьодов пишається боротьбою з контрабандою після звільнення

 

Крім цього 24 квітня Верховна Рада створила тимчасову слідчу комісію, яка має розслідувати заяви колишнього міністра фінансів Ігоря Уманського про можливі корупційні дії посадових осіб Державної митної та податкової служб. Сергій Верланов повідомив, що звернувся до прокуратури із заявою на Уманського, адже вважає його висловлювання неправдивими.

 

Нагадаємо, наприкінці 2018 року Кабінет міністрів України розділив Державну фіскальну службу на податкову і митну служби, а також повідомив про намір провести конкурс на керівників новоутворених відомств.

 

Сергій Верланов очолив Податкову службу у травні 2019 року. Максим Нефьодов став керівником Митної служби у липні того ж року.