Порошенко передбачає звільнення моряків з Росії до дня виборів (відео)

08:51, 15.07.2019
Порошенко передбачає звільнення моряків з Росії до дня виборів (відео)

Петро Порошенко (кадр каналу "Україна")

Військовополонені українські моряки можуть бути звільнені до дня позачергових парламентських виборів. 
 
Про це сказав п'ятий президент України Петро Порошенко в неділю ввечері в ефірі каналу "Україна".
 
"Маю інформацію, ... що на 90%, що наші полонені моряки можуть бути звільнені до дня виборів, до 21 липня. Молюся, щоб це було", - сказав він.
 
"Мені байдуже, хто на це натягне ковдру, на кого Путін (президент Росії Володимир Путін, - ред.) покладе - у звязку з виборчими процесами - причину або позитив... Дуже прагну, щоб вдома опинилися наші герої", - додав він.
 

Нагадаємо, раніше президент Володимир Зеленський запевнив, що він "працює вдень і вночі" для звільнення з полону Росії українських військових моряків.
 
При цьому президент Росії Володимир Путін заявив, що Росія "в робочому порядку" вирішить питання із захопленими в Азові українськими моряками. "Ми спокійно в робочому режимі це питання вирішимо", - так російським ЗМІ прокоментував Путін звернення президента України Володимира Зеленського з проханням повернути моряків.
 
Перед цим Зеленський звернувся до Путіна із закликом звільнити полонених українських моряків: "Я хочу звернутись до президента Росії. У нас у всех есть дети, верните детей родителям!"
 
Як відомо, 25 травня Міжнародний трибунал зобов’язав Росію звільнити українських моряків.
 
У Кремлі спочатку заявили, що Росія не збирається виконувати рішення трибуналу ООН щодо українських моряків. Однак 26 червня стало відомо, що Росія таки подала до Міжнародного трибуналу ООН з морського права звіт про виконання рішення щодо звільнення українських моряків і кораблів "за мить до дедлайну".
 
В українському МЗС отримали ноту від МЗС Росії із пропозицією щодо надання Україною письмових гарантій участі в продовженні кримінального переслідування українських моряків відповідно до законодавства Росії. Українські дипломати назвали таку пропозицію "цинічною".
 
Однак Зеленський розкритикував Клімкіна через відповідь на ноту Росії щодо звільнення моряків. За словами президента, Клімкін не говорив із ним про відповідь на ноту Росії щодо утримуваних Кремлем українських моряків. Водночас міністр закордонних справ Павло Клімкін вважає, що його відомство мало повноваження без погоджень із президентом направляти відповідь на російську ноту.
 
Зауважимо, в МЗС України раніше заявляли, що мають план, як змусити Росію виконати рішення Міжнародного трибуналу з морського права щодо звільнення українських моряків та кораблів. 
 
Нагадаємо, 25 листопада Росія грубо порушила міжнародні норми судноплавства, вчинивши напад в Азові на українські судна. Москва цинічно заявляє, що обстріляла українців у так званих своїх "територальних" водах, хоча насправді судна України знаходились поза межами територіальних вод окупованого Крима. Тим більше, згідно з договором України та Росії від 2003 року Азовське море є вільним для судноплавства для обох країн.
 
 
Всіх 24 захоплених у полон українських моряків ФСБ заарештували і погрожують судити за законами Росії. 7 січня Україна подала до Європейського суду з прав людини позов проти Росії через захоплення українських моряків в Азові.
 
24 січня в ПАРЄ визнали військовополоненими захоплених в Азові українських моряків.
 
15 березня донька військовополоненого моряка Андрія Оприско Ольга Оприско на Радбезі ООН закликала стати на сторону захисту людяності та гідності, аби не втрачати те, що робить людей людьми.