Мустафа Джемілєв і кримські татари йдуть в опозицію проти Зеленського

10:04, 23.04.2019
Мустафа Джемілєв і кримські татари йдуть в опозицію проти Зеленського

Мустафа Джемілєв зазначив, що для України головне - зберегти стабільність (фото: RFE/RL)

Народний депутат, лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв заявив, що кримські татари будуть у "конструктивній опозиції" до Володимира Зеленського, який перемагає на виборах президента.
 
Про це Мустафа Джемілєв повідомив у коментарі "Крим.Реалії".
 
"Ми команда Петра Порошенка, і кримські татари його активно підтримують. Майже очевидно, що ми будемо в опозиції, але в опозиції конструктивній", - сказав він.
 
Мустафа Джемілєв додав, що водночас його народ буде підтримувати Зеленського у всьому, "що може зробити новий президент на благо держави і питань, які ми вважаємо правильними".
 
"Але якщо щось суперечитиме нашим ідеям, українській державі, нашому народові - ми подаватимемо свій голос", - пояснив він.
 
Мустафа Джемілєв також сказав, що для України головне - зберегти стабільність.
 
Зазначимо, раніше лідер кримських татар Мустафа Джемілєв звернувся до Володимира Зеленського і поставив йому п'ять запитань про окупований Крим.
 
У команді Зеленского у відповідь заявили, що Крим є територією України, а з президентом Росії Володимиром Путіним доведеться зустрічатися, але не на окупованих територіях.
 
Однак Мустафа Джемілєв зазначив, що звертався особисто до Зеленського, а не до його команди. "Власне, це не відповідь Зеленського, тому що команда - це така справа, завтра він може сказати: "Я не в курсі, і команди у мене немає, я її вигнав". Тому я хотів би почути від самого Зеленського", - сказав він.
 
Як писала "УМ", увечері понеділка тисячі киян стихійно зібралися під Адміністрацією президента, щоб сказати Порошенку "Дякую" за 5 років його президентства. Люди з українскими прапорами буквально заполонили площу на вулиці Банковій. Вони скандували "Порошенко", "найкращий" та "дякуємо".
 

Нагадаємо, Володимир Зеленський перемагає в ІІ турі виборів з попереднім результатом 73,21% голосів. Петро Порошенко отримав 24,45%. Згідно з даними, який ввечері 21 квітня оголосив Національний екзит-пол, за Володимира Зеленського проголосували 73,2%, за чинного главу держави Петра Порошенка - 25,3% виборців.

 
Після оголошення результатів екзит-полу Володимир Зеленський пообіцяв, що не підведе українців. Також Зеленський розповів про свої перші кроки на посаді президента. Він зокрема заявив, що не бачить Юрія Луценка на посаді генпрокурора.
 
У свою чергу президент Петро Порошенко привітав Володимира Зеленського з перемогою на виборах. Водночас він заявив, що з політики не піде. Він пообіцяв: "Наша команда буде захищати курс на членство в Євросоюзі та НАТО. Лише у цій організації ми можемо гарантувати безпеку України, можемо отримати надійний захист від Росії як від країни-агресора".
 
А перший заступник голови Верховної Ради та уповноважений президента з ситуації в Донецькій та Луганській областях Ірина Геращенко заявила, що вона з командою Петра Порошенка готова до роботи в опозиції.
 
Український соціолог, директор Фонду "Демократичні ініціативи" Ірина Бекешкіна висловила думку, що перемога Зеленського - це вирок нинішній політиці в Україні.
 
Як відомо, 21 квітня в Україні пройшов ІІ тур виборів. Чинний президент України Петро Порошенко проголосував у ІІ турі виборів та закликав українців голосувати з розумом, щоб зберегти країну і національну стратегію.
 
Його опонент Володимир Зеленський проголосував, сказавши: має відчуття, що все буде добре. При цьому Зеленський порушив таємницю голосування і отримав за це штраф.
 
Другий президент України Леонід Кучма проголосував зі словами, що йому шкода мабутнього президента. А третій, Віктор Ющенко, після голосування сказав: "Суттю мого життя є Україна. Суттю мого життя є свобода. Свобода схожа на сонце, помічаєш, коли втрачаєш, коли її немає...".
 
 
Нагадаємо, за результатами першого туру виборів, що відбувся 31 березня 2019 року, Володимир Зеленський лідирував з результатом 30,24%, за нього віддали голоси 5 713 825 українців. 

 

На другому місці фінішував чинний президент України Петро Порошенко, який набрав 15,95% або 3 014 538 голосів виборців.