«Схеми»: Тимошенко не раз зустрічалась з Аваковим перед виборами

08:41, 22.03.2019
«Схеми»: Тимошенко не раз зустрічалась з Аваковим перед виборами

Кандидат у президенти та лідер "Батьківщини" Юлія Тимошенко неодноразово відвідувала міністерство внутрішніх справ та зустрічалась з його головою Арсеном Аваковим перед виборами.

 

Про це повідомляється у розслідуванні "Схем".

 

"Так, у суботу 16 березня цього року – в день акції, організованої "Національним корпусом" і "Національними дружинами" – "Схеми" зафіксували, як "Мерседес" та автівка супроводу Тимошенко, заїхали на територію МВС без жодної перевірки. В той час, як інших при в’їзді – перевіряли з собаками", - розповідають журналісти.

 

 

Тимошенко перебувала у будівлі МВС близько години. Журналісти помітили, як машини лідера "Батьківщини" у такому ж складі виїхали з території відомства. На передньому сидінні знімальна група помітила саму Юлію Тимошенко.

За її словами у коментарі журналістам, вона пояснила, що ці зустрічі "присвячені тільки чесним виборам".

 

 

 

"Діючий президент думає, що він може купити вибори - не вийде. Вибори він не купить", – сказала Юлія Тимошенко.

 

На уточнення, як саме її приватні розмови з Арсеном Аваковим допоможуть чесним виборам, кандидат відповіла:"Я подала дві заяви на ім’я Арсена Авакова про здійснення злочину. І кожен раз я спілкувалася на цю тему, щоби передати ці заяви, передати докази".

 

Водночас, публічно заяви про злочин лідер "Батьківщини" передавала в МВС у лютому, нагадують журналісти.

 

Також Юлія Тимошенко ухилилась від відповіді про долю Арсена Авакова у разі її перемоги.

 

"Ми забобонні всі, да? Ми віримо в те, що будь-які переговори треба вести тільки після перемоги. І взагалі мені здається, що в правильній моральній політиці не треба якісь домовленості, якісь кулуарні речі. Треба просто знати, що кожен робить свої справи, і я сьогодні дякую міністру внутрішніх справ", – відповіла Юлія Тимошенко.

 

Сам Арсен Аваков сказав журналістам, що як міністр він "спілкується майже з усіма кандидатами".

 

"Юлія Тимошенко як кандидат у президенти протягом останніх місяців неодноразово відвідувала МВС. Вона подавала заяви про порушення, надавала свідчення по справах, брала участь у слідчих діях, зверталася про надання особистої охорони тощо. У тому числі вона мала зустрічі із міністром внутрішніх справ", – зазначив Арсен Аваков.

 

У свою чергу, питання про збереження своєї посади він вважає таким, що виходить за межі компетенції президента.

 

"Які там будуть прізвища – вирішуватиме нова коаліція. Щодо висловлювань пані Тимошенко, то вона лише підтримала позицію МВС щодо забезпечення законності виборів та недопущення фальсифікацій, і це є абсолютно адекватна реакція кандидата, який прагне отримати чесну і легітимну перемогу", – заявив міністр внутрішніх справ.

 

Водночас журналісти зауважують, що внутрішні протистояння між СБУ і Генпрокуратурою з МВС та Нацполіцією все частіше помітні назовні.

 

"Причина цьому – політика. Тож і загострення перед виборами – прогнозоване. Служба безпеки та Генеральна прокуратура – це вертикаль глави держави, креатури президента Петра Порошенка, які грають на його боці. По іншу сторону – МВС і підпорядкована йому Нацполіція. Партнер Порошенка по коаліції Арсен Аваков, схоже, вже давно грає свою гру, самостійну від президента. І на цих виборах він як політик, вочевидь, зробив ставку не на нього – а на інших лідерів президентських перегонів", – заявляють журналісти.