Віктор Ющенко святкує 65-тий День народження: найбільш знакові цитати політика

08:35, 23.02.2019
Віктор Ющенко святкує 65-тий День народження: найбільш знакові цитати політика

У суботу 23 лютого третій президент України Віктор Ющенко святкує День народження. Йому виповнюється 65 років.

Дев'ять років тому, взимку 2010 року, Ющенко пішов з посади перзидента, але не облишив справ політичних. Він зустрічається з іноземними політиками, проводить переговори та разом з українською делегацією їздив до Стамбула на підписання Томосу для Православної церкви України.

Втім, у пам'яті українців він залишив немало влучних фраз, які Ющенку згадують досі. 


До ювілею пропонуємо пригадати топ-5 знакових висловів політика Віктора Ющенка.


“Я не йду із політики, я йду, щоб повернутися”29 травня 2001 року Верховна Рада висловила недовіру урядові прем’єр-міністра Віктора Ющенка і відправила його у відставку. Найбільше голосів дали Комуністи Петра Симоненка, “Трудова Україна” Сергія Тігіпка та СДПУ(о) Віктора Медведчука. Крісло прем’єра тоді дісталося Віктору Януковичу. 

У заключному слові, виступаючи з трибуни Верховної Ради у квітні того ж року, Віктор Ющенко і сказав своє замените "Я йду, щоб повернутися"
І таки повернувся.У січні 2002 року у складі блоку “Наша Україна” пройшов у парламент і сформував найбільшу фракцію у Верховній Раді.

У січні 2010 року Віктор Андрійович повторить ці слова. Але про це - згодом.

“Україна знаходиться у самісінькому центрі Європи. А Європа не може жити без свого серця”17 жовтня 2005 рік, під час візиту до Лондона, де Королева Єлизавета ІІ вручила Віктору Ющенку відзнаку королівського інституту міжнародних відносин Chatham House. Так високо відзначили його роль у збереженні миру під час політичних змін в Україні. За те, що, "кардинальні політичні зміни в Україні під час Помаранчевої революції не стали поштовхом до нового конфлікту в Європі".

“Хочеш набратися песимізму – ввімкни будь-який український телеканал”

14 грудня 2009 рік, на нараді з керівниками обласних державних телерадіокомпаній. Додав, що Нацрада має "викидати з ефіру" канали, які не дотримуються мовного режиму трансляцій.

“Майбутнє своїх дітей ніколи не довіряйте політикам…”
24 квітня 2009 року, під час традиційної прес-конференції в Українському домі в Києві, де відповідав на запитання журналістів центральних і регіональних ЗМІ. 

“Я йду, щоб знову повернутися”

22 січня 2010 року, між першим і другим туром Президентських перегонів, у яких зітнулися два Віктори - Ющенко та Янукович. Віктор Андрійович виступав під час урочитостей до Дня Соборності України й повторив свою фразу заразка 2001 року.

"Я виконав свої зобов’язання на посаді президента України, але зобов’язання національні і державні не дають мені морального права полишити політичне життя країни тому хочу сказати вдруге - я йду щоб знову повернутися. Якщо політик дбає не про власні рейтинги, а про інтереси нації, він і його ідеї завжди повертаються", - сказв тоді Ющенко. Зала зустріла ці слова гучними оваціями. Дивіться, як це було.
“Українцям буде соромно за свій вибір, але це теж демократія”

7 лютого 2010 рік, під час голосування на виборчій дільниці у Києві у другому турі Президентських виборів.У тих перегонах виграв Віктор Янукович. Через три роки він різко загальмував курс України на Євроінтеграцію, не підписав Угоду про асоціацію на саміті у Вільнюсі, та українці вийшли на Революцію гідності.