Екс-міністра Миколу Рудьковського затримали в Дубаї з підробленим паспортом

10:59, 08.05.2018
Екс-міністра Миколу Рудьковського затримали в Дубаї з підробленим паспортом

Микола Рудьковський виїхав із України (фото: Николай Рудьковский / Twitter)

Екс-міністр транспорту та колишній депутат-регіонал Микола Рудьковський був затриманий в Об’єднаних Арабськиї Еміратах із підробленим паспортм.

Про це повідомляє видання "Лівий берег" із посиланням на власні джерела.

Миколу Рудьковського затримали нібито за підроблений іракський паспорт, при цьому в процесі затримання в нього виявили також кілька паспортів інших країн.

За словами джерел, затримання відбулося в перших числах квітня, і аж до 20-х чисел Микола Рудьковський перебував у місцевій в'язниці. Нинішній статус Миколи Рудьковського в справі не повідомляється.

При цьому після затримання екс-депутат по допомогу до української консульської служби не звертався, оскільки - за відомостями близьких до нього осіб - не планує повертатися в Україну, де не з'являвся з 2014 року.

"Український біометричний паспорт екс-міністр отримав в одній з європейських країн (в українському посольстві) в 2017 році. До того моменту в нього на руках були два вітчизняні закордонні паспорти (обидва видані в 2012 році), один - з "шенгеном", другий - з американською візою типу B2 (звичайною туристичною). У момент отримання "біометрії" один із них (той, що містив "шенген"), відповідно до вимог законодавства, вилучили. При цьому в другому паспорті містилася чинна іракська віза, яку декілька разів використовували", - зазначає "Лівий берег".

Відзначається, що ще в 2013 році ЗМІ писали про те, що Рудьковський має намір зайнятися видобутком нафти в іракському Курдистані. Однак з нафтовидобутком у екс-міністра не склалося через розбіжності з урядом автономії. Разом з тим, повідомляють, що останнім часом Рудьковський займався будівництвом в Іраку трубопроводу скрапленого газу, куди було залучено велику кількість російських грошей.

Також у колишнього нардепа були проблеми з українськими правоохоронцями - його було оголошено в розшук "Інтерполу" у справі про викрадення екс-голови ПрАТ "Нафтогазвидобування" Олега Семінського, компанії, серед власників якої значилися свого часу Микола Рудьковський і ще нинішній депутат від "Опоблоку" Нестор Шуфрич. Семінського викрали в 2011 році, а відпустили лише через п'ять років. Серед замовників викрадення називалося ім'я Рудьковського.

У коментарі телеканалу 112.ua Нестор Шуфрич зазначив, що не володіє інформацією стосовно затримання Миколи Рудьковського в Дубаї, бо не спілкується із ним з часів викрадення Олега Семінського.

Микола Рудьковський не перебуває у розшуку МВС, а із бази Інтерполу його виключили у той час, коли Генпрокуратуру очолював Віктор Шокін.