Марта Борщ зняла свою кандидатуру на посаду аудитора НАБУ

12:07, 08.02.2018
Марта Борщ зняла свою кандидатуру на посаду аудитора НАБУ

Марта Борщ працевлаштувалася правником у США і вже не розглядає вакансію аудитора НАБУ.

Колишній федеральний прокурор США, досвідчений адвокат і засновник юридичної компанії в Каліфорнії Boersch Shapiro LLP Марта Борщ зняла свою кандидатуру на посаду аудитора Національного антикорупційного бюро у зв'язку із зобов'язаннями із роботою правником. За неофіційними даними, вона стала адвокатом депутата-втікача Олександра Онищенка. 

 

Про це повідомив журналістам народний депутат, колишній голова антикорупційного комітету Ради Єгор Соболєв у кулуарах Верховної Ради у четвер.

 

Він нагадав, що саме Марта Борщ свого часу виступала стороною обвинувачення під час розгляду справи Павла Лазаренка в американському суді.

 

"Сьогодні вночі я отримав від неї (Марти Борщ - ред.) листа про те, що її нинішні зобов'язання по її роботі правника не дозволяють їй очолити аудит Антикорупційного бюро від Верховної Ради. Вона написала мені, що більше не може взяти на себе таку відповідальність. Річ у тому, що ми її переконали бути аудитором рік тому. Я тоді як голова комітету писав їй листи - вона відповідала на запитання і ми її рекомендували парламенту, але оскільки призначення не відбулося, людина погодилась на інші пропозиції", - сказав Соболєв.

 

Депутат зауважив: "Інша наша пропозиція Парламенту - іспанський прокурор Карлос Кастресана, який очолював утворений ООН антикорупційний трибунал для Гватемали. Цей трибунал відправив за грати корумпованого президента цієї країни та половину парламентаріїв. Але Президент та більшість депутатів Верховної Ради прагнуть призначити аудитором НАБУ залежну від них людину".

 

Водночас, депутат-втікач Олександр Онищенко, якому Генпрокуратура інкримінує газові оборудки, підтвердив "Українській правді", що Марта Борщ стала його адвокатом. 

 

Зазначимо, Марта Борщ має 30-річний стаж роботи в судовій системі, у тому числі 12-річний досвід на посаді федерального прокурора Північного округу штату Каліфорнія. У різні роки на початку 2000-х вона керувала підрозділом боротьби з шахрайством із цінними паперами, очолювала зусилля проти організованої злочинності, була координатором Офісу з питань міжнародної безпеки.

 

В 2009 році Борщ була удостоєна нагороди "За видатні заслуги" від імені генерального прокурора США (він же очолює Міністерство юстиції) за роботу над звинуваченнями проти екс-прем'єр-міністра України Павла Лазаренка.

 

Напередодні, 7 лютого Комітет Верховної Ради з питань запобігання і протидії корупції ухвалив рішення звернутися до голови Верховної Ради Андрія Парубія з проханням винести на розгляд парламенту кандидатури Марти Борщ, Карлоса Кастресани та Сергія Гончаренка, які пройшли кваліфікаційний відбір в комітеті у члени Комісії незалежної зовнішньої оцінки (аудиту) діяльності НАБУ, але не пройшли розгляду в сесійній залі.