Ганна Соломатіна поскаржилася на саботаж розслідувань корупції в НАЗК

21:35, 20.12.2017
Ганна Соломатіна поскаржилася на саботаж розслідувань корупції в НАЗК

Ганна Соломатіна під час прес-конференції

Екс-співробітниця НАЗК Ганна Соломатіна звинуватила слідчих у тому, що вони саботують розслідування фактів про корупцію в НАЗК, які вона надала у листопаді під час протистояння НАБУ та НАЗК.

Про це вона розповіла у коментарі "Українській правді".

"Слідство не ведеться! Пішов другий місяць з моменту мого брифінгу і моменту передачі мною документів. НАБУ слідство почало, але САП їм не дала змогу вести слідчі дії", - заявила Соломатіна.

За її словами, найважливіше, що детективам Антикорупційного бюро не дали провести виїмку документів у НАЗК. Потім справу передали на розслідування до СБУ, але там кажуть, що це не їхня компетенція.

"Цього не можна було робити. Орган, який безпосередньо займається розслідуваннями корупції в найвищих ешелонах влади – це НАБУ", - підкреслила Соломатіна.

Вона розповіла, що за весь цей час лише одного разу була на допиті в СБУ, 28 листопада. І там її питали не про надані нею викривальні факти, а про її телефон і переписку з "куратором" Адміністрації президента Олексієм Горащенковим.

За словами Соломатіної, тим часом голова НАЗК Наталія Корчак ховає документацію, яка доводить корупцію у відомстві. Так, за наказом Корчак відкрили службовий сейф ще одного викривача в агентстві, завідувача сектору внутрішнього аудиту НАЗК Оксану Дивнич. Звідти невідомо куди забрали усі документи.

Також, розповідає Соломатіна, голова НАЗК відрізала від системи відслідковування руху документації в агентстві керівника сектору запобігання та виявлення корупції Вадима Ніколаєва. Також на нього відкрили 4 дисциплінарних провадження.

"Над викривачами, які залишились працювати, іде розправа", - заявила вона.

Нагадаємо, 14 листопада Ганна Соломатіна звинувати свою керівницю Наталію Корчак у тому, що в НАЗК підробляють результати перевірок електронних декларацій чиновників.

В НАБУ повідомили, що за цим фактом відкрили справу проти очільниці НАЗК Наталії Корчак.

У відповідь Наталія Корчак звинуватила Ганну Соломатіну в крадіжці документів.