Арсен Аваков написав книгу «Ленін з нами?»

15:30, 06.11.2017
Арсен Аваков написав книгу «Ленін з нами?»

Книга Авакова "Ленін з нами?" є передруком давньої статті з невеличкими доповненнями.

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков написав книгу про так званий «ленінопад» в Україні. Книга під назвою «Ленін з нами?» авторства Авакова вийшла у видавництві "Folio".

 

Про презентацію книги повідомив журналістам сам міністр внутрішніх справ у понеділок.

 

Як сказано на сайті видавництва, книга на 160 сторінок написана російською мовою.

 

Вона вміщує статтю політика 10-річної давності, дані Українського інституту національної пам'яті про демонтаж пам'ятників Володимиру Леніну і перелік самовільно повалених пам'ятників вождю.

 

Матеріал "Ленін з нами" Аваков опублікував у липні 2007 року. У 2008 році його разом із коментарями в інтернет-виданнях опублікували у вигляді книги.

 

"За десять років і три тисячі знесених в Україні пам'ятників Леніну я знову публікую цю статтю, на цей раз додавши в назву знак питання: Ленін з нами?", – зазначає в передмові автор Аваков.

 

Крім вихідного тексту і подальшої дискусії міністр внутрішніх справ додав до видання 2017 року "хроніку "ленінопаду" 2014 року".

 

"А ще попросив висловитися на цю тему – з нинішнього 2017 го – відомих українських публіцистів, істориків і політиків", – зазначає Аваков.

 

При цьому міністр МВС пропонує у передмові: "Прочитавши всю збірку – і прямі ленінські цитати, і такі різні думки з 2007 року і 2017 року, – дайте собі відповідь на запитання: Ленін із нами? І хто він: символ великої комуністичної ідеї чи втілення жахливих злодіянь? Чи пам'ятати? Чи пробачити?".

 

На думку Авакова, минулі "сто років – достатній термін, щоб оцінити і зробити висновки, сформулювати моральний імператив історичної пам'яті, струсити морок радянської пропаганди про "найлюдянішого з людей", усвідомлено звільнитися від "привиду комунізму" і його ідолів".

 

"Годі "привидам бродити Європою", час нам самим іти вперед!", – заявляє він.

 

Нагадаємо, на минулому тижні міністр Арсен Аваков потрапив у гучний скандал після того, як детективи НАБУ затримали його сина Олександра Авакова за підозрою в оборудках із партією рюкзаків для Нацгвардії МВС.

 

Суд зобов’язав Олександра Авакова носити електронний браслет, утім, у МВС, яке очолює батько підозрюваного, до сьогодні чомусь не знайшлося цього засобу фіксації переміщень.