Президент Порошенко підписав закон «Про освіту»

21:11, 25.09.2017
Президент Порошенко підписав закон «Про освіту»

(Фото прес-служби Президента України)

Президент України Петро Порошенко підписав закон № 2145-VІІІ "Про освіту", ухвалений парламентом 5 вересня.

 

Про це повідомляє прес-служба глави держави у понеділок.

 

"Це – одна із найголовніших реформ, бо від жодної іншої реформи майбутнє країни не залежить так, як від освітньої", - зазначив Порошенко.

 

Президент особливо наголосив, що закон підвищує роль державної української мови в освітньому процесі.

 

Закон забезпечує рівні можливості для всіх, бо гарантує кожному випускнику високий рівень володіння мовою, необхідний для успішної кар'єри в Україні.

 

В той же час глава держави підкреслив важливість неухильного дотримання при здобутті освіти гуманітарних прав національних меншин, які проживають на території України.

 

"Україна демонструвала й надалі демонструватиме таке ставлення до прав національних меншин, яке відповідає нашим міжнародним зобов'язанням, перебуває в гармонії з європейськими стандартами і є взірцем для сусідніх країн", - наголосив Порошенко.

 

Президент також звернувся до Міністерства закордонних справ та Міністерства освіти – провести необхідні консультації з європейськими партнерами, в тому числі з Радою Європи.

 

Як відомо, закон "Про освіту" започатковує реформу освіти в Україні. Закон звужує використання в українських навчальних закладах мов національних меншин.

 

З критикою нового закону виступила Угорщина, а румунська спільнота Чернівецької області попросила Президента ветувати новий закон "Про освіту".

 

У свою чергу міністр освіти Лілія Гриневич наголошує, що ухвалена мовна стаття закону "Про освіту" відповідає Конституції України.