Ісламізм як «русскій мір»: рецензія на книжку Пьотра Ібрагіма Кальваса «Єгипет: харам, халяль»
У Єгипті живе понад 100 мільйонів люду, третина всього арабського світу. >>
Скрипалька Богдана Півненко і піаністка Тетяна Павлічук-Тишкевич. (Фото надане організаторами)
У філармонійній залі у Києві Національний ансамбль солістів «Київська камерата» представив концерт музики аргентинського композитора і віртуоза гри на бандонеоні (різновиді гармоніки) - «Астор П'яццолла Forever».
Зібралися у Національній філармонії справжні поціновувачі музики маестро, який творив між Буенос-Айресом та Нью-Йорком і якого вже за життя називали «Гранд Астор», а також українських виконавців: солістів-скрипалів Богдани Півненко, Андрія Рахманіна , Кирила Бондара, а також піаністів Дмитра Таванця і Тетяни Павлічук-Тишкевич. Не повним майстерне гроно буде без називання Артема Замкова (віолончель) і Назарія Стеця (контрабас). Диригував Олег Маринченко.
Музиканти «Київської камерати» запропонували слухачам прем'єру української версії одного із найвідоміших творів П'яццолли «Пори року в Буенос-Айресі» - для скрипки, фортепіано та оркестру Андрія Рахманіна. Цю варіацію нещодавно грали на гастролях у Німеччині, де вона спричинила справжній фурор.
За свідченням соліста ансамблю, віолончеліста й композитора Золтана Алмаші, за кордоном «люди верещали, вставали зі своїх крісел і довго аплодували». «Тепер я хочу зробити важливу заяву, – додає Золтан. – у нас з'явились «Пори року» – наші, українські! Прекрасні, майстерні, компактні, вишукані!..»
«Київська камерата» і солісти.
У фіналі київського концерту 18 вересня прозвучала «Присвята П’яццоллі» для скрипки, баяна і фортепіано з оркестром Володимира Зубицького - класика сучасної української музики, який від 1995 року живе й працює в Італії. У такий спосіб маестро відзначив у Києві своє 70-ліття. Традиційно постав у кількох іпостасях, триєдності: композитор-диригент-баяніст.
Концерт відбувся у межах традиційного КвінтоФесту «Камерні акценти осені», який триває п’ять днів, до 20 вересня.
У Єгипті живе понад 100 мільйонів люду, третина всього арабського світу. >>
В Івано-Франківську з 12-го по 15 вересня тривав мультижанровий фестиваль «Харків: (не)релокована культура», який організовувала Національна спілка театральних діячів України за підтримки Українського культурного фонду. >>
У столиці проходить 35-й Міжнародний фестиваль «Київ Музик Фест». >>
За перші двадцять років незалежности кількість українських перекладів з арабської коливалася навколо 2%. >>
Найбільшу картину в Україні створив український художник Петро Антип – вона розміщена в Музеї сучасного українського мистецтва Корсаків у Луцьку. >>
Львів і всі учасники готуються до відкриття культового міжнародного театрального фестивалю «Золотий Лев-2024», який проходитиме з 3-го по 10 жовтня. >>