Футболка з Вагнером: українська диригентка Линів «вляпалася» в черговий скандал, фото

10:20, 14.08.2023
Футболка з Вагнером: українська диригентка Линів «вляпалася» в черговий скандал, фото

Диригентка Линів у футболці з двозначним написом. (Фото із соцмереж)

Відома українська диригентка Оксана Линів з'явилася на німецькому фестивалі у футболці з написом Wagner Power.

 

Хоча фестиваль присвячений композиторові Рихарду Вагнеру, це обурило мережу, адже напис у сучасних реаліях двозначний.

 

Як інформує УМ, про це повідомив 24 канал.

 

Оксана Линів вдягнула футболку на фестиваль у Байроті Bayreuther Festspiele, який проходить щорічно в Баварії та присвячений операм видатного німецького композитора Ріхарда Вагнера.

 

Цей фестиваль – одна з найбільш шанованих подій у світі класичної музики.

 

Реакція української спільноти не забарилася. У мережі стверджують: диригентка гониться "за двома зайцями", намагається догодити усім.

 

Найбільше Оксані закидають те, що вона не врахувала контекст. На жаль, зараз слово "Вагнер" асоціюється передусім із ПВК "Вагнера" і Євгеном Пригожиним, а не з епічними операми "Перстень Нібелунга", "Трістан та Ізольда" чи "Нюрнберзькі мейстерзінгери".

 

Ви просуваєте бренд "Вагнер" із натхненням. До біса контексти, до біса війну. Дивно, що Вас досі не видно із літерами Z і V (Зігфрід і Валькірія, звісно ж), – обурюється користувач.

 

Журналіст Андрій Дрозда зауважив: "Як то кажуть, іноді краще Моцарт, ніж Ваґнер. Завжди краще".

 

Оксана Линів могла б трошки подумати головою і не вдягати таку футболку. Щонайменше, можна було передбачити неоднозначну реакцію. Для цього великого розуму не треба,

– слушно висловилася "Перша приватна мемарня".

 

Додамо, що в 2017 року українка стала головною диригенткою австрійського міста Ґрац, а 2020 року в Берліні Оксані дали престижну нагороду Oper!Awards у категорії "Найкраща диригентка 2020 року".

 

Оксана Линів із партитурою опери Рихарда Вагнера "Тристан та Ізольда" ( Фото: Фейсбук диригентки).

 

У 2021 році її ім'я було в усіх на вустах. Оксана Линів стала першою жінкою-диригенткою за 145-річну історію Байройтського оперного фестивалю у Німеччині, відкривши його оперою "Летючий голландець". Того ж року стала першою жінкою, яка диригувала оркестром на концерті, присвяченому річниці ООН.

 

Із 2022-го працює у театрі Болоньї. Линів – перша жінка, яка стала музичною директоркою та головною диригенткою знаменитого італійського театру Teatro Comunale Bologna.

 

Варто зауважити, що українська диригентка неодноразова потрапляла у скандали.

 

Так, на Вагнерівському фестивалі 2021 року вона диригувала разом із заслуженим діячем мистецтв Росії Дмітрієм Черняковим, навіть має спільний DVD із записом опери Вагнера "Летючий голландець".

 

Як повідомляла "УМ", у квітні 2022 року навколо жінки розгорівся ще один скандал. У постановці опери Чайковського "Іоланта" мали взяти участь українські та російські виконавці, однак багато українців відмовилися виступати з росіянами на одній сцені. Через таку нерозбірливість у співпраці Линів хотіли позбавити звання почесної амбасадорки Львова. Утім, за тиждень Оксана Линів відмовилася брати участь в "Іоланті" – сказала, що захворіла.

 

Наадаємо, у листопаді 2021 року Оксана Линів і відомий скрипаль Дюссельдорфського симфонічного оркестру Андрій Мурза побралися у Львові.