Оксана Забужко і Олег Сенцов нагороджені Орденом Почесного легіону

14:48, 14.07.2023
Оксана Забужко і Олег Сенцов нагороджені Орденом Почесного легіону

Оксана Забужко і Олег Сенцов отримали найвищу нагороду у Франції, яку присуджує президент республіки (Фото з відкритих джерел)

Письменниця і публіцистка Оксана Забужко та режисер і письменник, а нині військовослужбовець Збройних сил України Олег Сенцов отримають Орден Почесного легіону.

 

Нагороду вручить Посол Франції в Україні Етьєн де Понсен.

 

Як інформує Україна молода, про це повідомило у Твіттері  посольство Франції в Україні.

 

«У день Національного свята в саду Святої Софії (посол Франції в Україні. – ред.) Етьєн де Понсен має честь від імені президента Еммануеля Макрона вручити відзнаки Національного ордена Почесного легіону Оксані Забужко та Олегу Сенцову, знаковим і видатним особистостям України», - поінформували у дипломатичному представництві.

 

Орден Почесного легіону — найвища нагорода у Франції, яку присуджує президент республіки за військові або цивільні заслуги (найвища нагорода за цивільні заслуги).

 

З-поміж українців цієї відзнаки, зокрема, були удостоєні президент Українського католицького університету Борис Гудзяк, український філософ Мирослав Попович, перший міністр закордонних справ незалежної України Анатолій Зленко та інші.

 

Як відомо, торік Орденом почесного легіону було нагороджено українську поетесу Ліну Костенко.

 

Як повідомляла УМ, украінська  письменниця Оксана Забужко стала першою жінкою в Україні, яка отримала премію міської ради Кракова імені Станіслава Вінценза. Раніше цією відзнакою нагороджені були лише чоловіки.