Музей Шептицького у Львові представив унікальну колекцію робіт у віртуальній реальності

12:20, 30.10.2022
Музей Шептицького у Львові представив унікальну колекцію робіт у віртуальній реальності

Національний музей імені Андрея Шептицького у Львові. (Фото з відкритих джерел)

Львівський Національний музей імені Андрея Шептицького створив NFT-колекцію "Альтернативні виміри", яка складається із 26 унікальних класичних і сучасних робіт українських та європейських митців, що зберігаються у фондах НМЛ.

 

Як інформує УМ, колекцію представили у віртуальній реальності на платформі V-Art.

 

Зокрема, у віртуальній галереї розмістили роботи італійських художників Джованні Баттіста Тьєполо, Антоніо Балестра, Лодовіка Галліна, українського художника-примітивіста Никифора Дровняка, живописця Олекси Новаківського, Олени Кульчицької, Леопольда Левицького, Рембрандта ван Рейна тощо.

 

"Створення таких робіт на основі інтерпретації художника створить мозаїку смислів, мистецький діалог, що об'єднає роботи і поєднає у часі минуле та сучасне", – підкреслили у V-Art.

 

Частину коштів від продажу NFT-творів мистецтва спрямують на відбудову українських музеїв, які зазнали руйнувань через російське вторгнення. Зокрема, на відновлення Чернігівського обласного художнього музею імені Григорія Галагана.

 

Ще частка коштів піде на посилення системи безпеки львівського музею, подальше оцифрування фондів та підтримку функціонування НМЛ.

 

Над втіленням проєкту у життя НМЛ та віртуальна галерея на платформі V-Art працювали протягом 7 місяців.

 

Презентація NFT-колекції відбулася 29 жовтня в головній будівлі НМЛ. Присутні змогли прогулятися віртуальним мистецьким простором за допомогою VR-шоломів.

 

Крім того, усі охочі можуть відвідати виставку в онлайн-режимі на платформі V-Art.

 

Як повідомляла УМ, у Києві вперше в музеї показують легендарного керамічного півника з Бородянки.