Filmfest Hamburg: у Німеччині представлять українські фільми
Київський міжнародний кінофестиваль «Молодість» втретє представить свій національний конкурс українських повнометражних фільмів на Гамбурзькому кінофестивалі. >>
Юрія Шевченка (в центрі) надихала до творчості Революція Гідності.
Голова Національної спілки композиторів України Ігор Щербаков повідомив, що на 69-му році життя 23 березня пішов у засвіти Юрій Шевченко.
Сталося це у Києві в Олександрівській лікарні.
Причина - запалення легенів. «Низька сатурація, був на ШВЛ», - уточнив Ігор Щербаков.
Композитор Юрій Шевченко відомий насамперед як популярний театральний композитор. Він створив музикудо близько сотні вистав, зокрема, до постановок:
«Зимовий вечір» Михайла Старицького, «Патетична соната» Миколи Куліша, «Росмерсгольм» Генріка Ібсена, «Лісова пісня» Лесі Українки — у Національному академічному драматичному театрі імені Івана Франка; «Дон Жуан» Мольєра, «Гамлет» Шекспіра, «Хоровод любові» Шніцлера — у Київському академічному Молодому театрі.
Написав музику до багатьох вистав українських не київських драматичних театрів, театрів ляльок, теле- та радіовистав, навіть мультфільмів: «Івасик-Телесик» (1989), «Котик та півник» (1991), «Кривенька качечка» (1992).
Співпраця Юрія Шевченка з Національною оперою України розпочалася у 2007 році роботою над балетом «Буратіно, або Чарівна скрипка» та продовжилася у 2017 році балетом «За двома зайцями». Другий - вперше за всю історію існування знаменитої однойменної п'єси Михайла Старицького за її мотивами створений балет.
Над музикою до балету Юрій Шевченко працював майже рік і саме вона дала поштовх до сценографії і хореографії вистави.
«В балеті є своя мова, мова пластики, сценографії, музики. І це відразу змінює всі акценти ‑ історія залишається все тією ж, але спосіб її передачі ‑ інший», - писали у представленні колективу творців балету «За двома зайцями» на здобуття Шевченківської премії-2020 у номінації «Музичне мистецтво».
Акцентуючи, що веселі куплети Голохвастого стали лейтмотивом балету, в якому звучить і кадриль, і танго, і вдало вплетені у музичну канву вистави народні мелодії.
Дуже дивним стало тоді рішення експертів головної мистецької премії України, які «модернізували» державну нагороду у бік поп-виконавців, навіть не допустити до фіналу цього балету. У Національній опері України ця вистава є однією з аншлагових, яку дивляться вітчизняні глядачі й іноземці.
Юрій Шевченко – також автор балетів «Катруся», «Ніч Перуна», «Сіндарела», симфонічно-хореографічної сюїти «Пори року», Пасторальної сюїти для дерев'яних, духових, ударних та арфи, Кантати для дитячого хору «Сонце-Ярило» та інших.
Ще 2 березня композитор дякував відомій українській диригентці Оксані Линів через соціальну мережу за чудове виконання з присвятою захисникам України, які протистоять повномасштабній війні путіна, свого твору «Ми є» в італійському Teatro Comunale Bologna .
«Ми з дружиною прослуховивали його в Києві, під час повітряної тривоги, - писав Юрій Шевченко. - Але сталося диво і з останніми звуками твору стався відбій повітряної тривоги. Музика нас обороняє!».
«Ми є» - це парафраз на тему національного Гімну України.
«Написав після того, як співав разом зі всіма Гімн холодним зимовим вечором на Майдані під час революції Гідності 2014 року, - уточняв композитор. - Повернувся додому і написав партитуру за пару годин. Хотів, щоб наш Гімн звучав як тиха світла молитва за Україну до всього світу. Тримаймося! Київ бореться! Україна переможе!».
Київський міжнародний кінофестиваль «Молодість» втретє представить свій національний конкурс українських повнометражних фільмів на Гамбурзькому кінофестивалі. >>
Цей пам'ятник у Києві міг стояти уже 16 років тому - але тоді у тих, хто ухвалює рішення, переважила думка, що "недостойний". >>
Пам’ятна плита, присвячена російському поету Олександру Пушкіну та погруддя на честь його музи Анни Керн, що на вулиці Цитаделес, 7 у Ризі, будуть демонтовані. >>
До переліку номінацій додали декоративно-прикладне мистецтво. Раніше визначали лавреатів у літературі, літературознавстві і мистецтвознавстві, публіцистиці і журналістиці, музиці, театрі, кіно та візуальному мистецтві. >>
Київська опера на Подолі не зраджує своєї традиції: попри всі труднощі воєнного часу, її новий, 43-й, сезон відкрито черговою прем’єрою, знаменитою оперою Вольфганга Амадея Моцарта «Весілля Фігаро». >>
«Проєкт «Тату-воїн» був задуманий ще в АТО в 2014 році, коли побачив неймовірні картини тату на спинах бійців, — веде розповідь Андрій Котлярчук. >>