Гостинний двір у Києві остаточно повернули державі

20:39, 08.05.2018
Гостинний двір у Києві остаточно повернули державі

Гстинний двір не вдалося загарбатиділкам.

Верховний суд остаточно залишив у силі рішення повернути в державну власність Гостинний двір у Києві.

 

Про це повідомляє прес-служба столичної прокуратури у вівторок.

 

"08.05.2018 Верховний суд підтримав принципову позицію прокуратури міста Києва та регіонального відділення Фонду держмайна по м. Києву та залишив в силі постанову Київського апеляційного господарського суду, яким державі повернуто будівлю "Гостинного двору", що розташована на Контрактовій площі у Києві", – йдеться в повідомленні.

 

Як пояснили у прокуратурі Києва, рішення Верховного суду не підлягає оскарженню.

 

Нагадаємо, будівля Гостинного двору загальною площею 9 433 м кв з 1994 року перебувала в оренді приватної структури – ПАТ "Спеціальне науково-реставраційне проектне будівельно-виробниче підприємство "Укрреставрація".

 

За умовами договору орендар взяв на себе повну відповідальність за збереження пам’ятки архітектури та утримання будівлі в належному санітарному, протипожежному і технічному стані.

 

Попри це, регіональне відділення Фонду держмайна по м. Києву неодноразово встановлювало факти істотного порушення орендарем умов договору, зокрема, погіршення стану об’єкту оренди, чим створено загрозу руйнації пам’ятки архітектури "Гостинний двір".

 

На сьогодні, Верховний суд у повному обсязі підтримав позицію державних органів у вказаній справі, зобов’язавши ПАТ "Спеціальне науково-реставраційне проектне будівельно-виробниче підприємство "Укрреставрація" повернути державі будівлю "Гостинного двору".