Дію «транспортного безвізу»Україна та Європейський Союз продовжили до кінця 2025 року.
Як інформує УМ, про це 10 квітня повідомив премʼєр-міністр України Денис Шмигаль у Телеграм.
Тобто українські автомобільні перевізники й далі не потребуватимуть спеціальних дозволів. Це вже четверте продовження угоди з 2022 року. Завдяки ній український експорт дорогами до ЄС збільшився на 42%, а імпорт автотранспортом до України — на 37%.
«Транспортний безвіз» — це частина секторальної інтеграції України до Європи та передумова нашого членства в Євросоюзі», — зазначив премʼєр Шмигаль.
«Транспортний безвіз» ввели в червні 2022 року. Завдяки йому українські товари експортуються до Європи значно швидше, адже не потрібно затримуватись на митницях і оформлювати додаткові документи. Експортери можуть оформити транзитні декларації в Україні та безперешкодно їхати з ними до ЄС.
А ось із Грузією Україна відновила поромне сполучення: вперше з початку повномасштабного вторгнення з порту "Чорноморськ" до грузинського порту "Батумі" виконано два рейси.
Про це повідомив директор з комерційної роботи та логістики АТ "Укрзалізниця" Тимофій Мураховський.
"Виконано два рейси 18 і 26 березня з порту "Чорноморськ" до порту "Батумі", наступного тижня планується третій рейс", - сказав він.
За його словами, перші рейси в березні були виконані в режимі інформаційної тиші. Він закликав бізнес активніше долучатися до напрямку.
Він зазначив, що проект реалізується за участі судноплавної компанії "Укрферрі" (Одеса) й дочірньої компанії АТ "Укрзалізниця" UZ Cargo Poland (Варшава).
Нагадаємо, що в червні 2024 року компанія Ukrferry повідомила, що відновлює поромне сполучення Чорноморськ – Батумі, яке було зупинено на початку повномасштабного вторгнення.
Як повідомляла УМ, Євросоюз призупинив процес інтеграції Грузії.