Зеленський подякував США за критично важливий пакет допомоги на $275 млн

01:47, 25.05.2024
Зеленський подякував США за критично важливий пакет допомоги на $275 млн

Загалом Сполучені Штати надали Києву військової допомоги на суму майже 51 мільярд доларів. (defense.gov)

Президент України Володимир Зеленський подякував Сполученим Штатам Америки за новий пакет військової допомоги, загальна вартість якого становить 275 мільйонів доларів.

 

На його думку, цей пакет є критичо важливим для Сил оборони України.

 

Зауважимо, як повідомив Пентагон, це вже п'ятий пакет безпекової допомоги з моменту ухвалення в Конгресі законопроєкту про іноземне фінансування України та союзників і підписання його президентом Джо Байденом.

 

До нового пакета американської військової допомоги увійшли:

 

боєприпаси для HIMARS;

155-мм та 105-мм артилерійські снаряди;

60-мм мінометні міни;

важкі протитанкові керовані ракети TOW;

протитанкові комплекси Javelin та AT-4;

високоточні авіаційні боєприпаси;

cтрілецька зброя та додаткові патрони до стрілецької зброї і гранати;

Боєприпаси для підриву;

протитанкові міни;

тактичні автомобілі для евакуації техніки;

каски, бронежилети та засоби хімічного, біологічного, радіологічного, ядерного захисту; та запасні частини, технічне обслуговування та інше допоміжне обладнання.

 

Додатково Вашингтон оголосив про виділення 6 мільярдів доларів у межах Ініціативи сприяння безпеці України, які підуть на оплату довгострокових контрактів з оборонною промисловістю США.

 

Загалом із початку повномасштабного вторгнення росії в Україну у лютому 2022 року Сполучені Штати надали Києву військової допомоги на суму майже 51 мільярд доларів.

 

У США раніше висловили сподівання, що нова американська військова допомога, розблокована після рішення Конгресу, допоможе Збройним силам України з часом повернути ініціативу на полі бою, але широкомасштабний український наступ найближчим часом малоймовірний.

 

Відтак, Зеленський подякував президенту США Джо Байдену, Конгресу США та американському народу за оголошений 24 травня черговий пакет допомоги Україні.

 

"Я вдячний Президенту США Джо Байдену, Конгресу США та обом партіям, а також американському народу за новий пакет військової допомоги, оголошений сьогодні. До нього увійшли вкрай необхідні ракети великої дальності, високоточні артилерійські боєприпаси, протитанкові засоби й інші види озброєнь", - сказав президент.

 

Глава держави додав: "Цей пакет є критично важливим саме зараз, коли ворог посилив атаки вздовж лінії фронту. Сьогодні в Харкові я на власні очі побачив, наскільки важливо зміцнити наших воїнів, щоб захистити наших людей, наші міста й громади".

 

Він також додав, що свобода є тою цінністю, якою дорожать і США, і Україна. І щоб захистити її, за словами Зеленського, Україні необхідна подальша рішуча підтримка з боку США та інших союзників.

 

Як повідомляла «УМ», президент України Володимир Зеленський провів нараду щодо оборони Харківщини та підготовки до опалювального сезону в області.