рашисти знищили фактично всю теплову генерацію, можливі атаки на АЕС – Зеленський

10:39, 18.04.2024
рашисти знищили фактично всю теплову генерацію, можливі атаки на АЕС – Зеленський

Президент України не виключає російських атак на українські АЕС і просить у членів Євроради засоби ППО.

Росіяни можуть атакувати інфраструктуру українських АЕС – припускає Президент України Володимир Зеленський і у зв'язку з цим просить надати Україні сучасні засоби ППО.

 

Як інформує УМ, про це глава держави заявив під час онлайн-виступу на засіданні Євроради, передає Офіс президента.

 

"Росія вже знищила майже всю нашу теплову енергетику. Греблі та обладнання гідроелектростанцій, а також газова інфраструктура зазнають терористичних атак. Росія не відмовляється від радіаційного шантажу і, зокрема, продовжує жорстоко гратися з безпекою Запорізької АЕС. Ми не виключаємо, що інфраструктура інших наших атомних електростанцій і розподільчих мереж також перебуває під загрозою з боку російського терору", – сказав він.

 

Зеленський також вкотре наголосив на необхідності передання Україні засобі ППО.

 

"Це може зупинити тільки ППО – конкретні системи, такі як "Patriot", "Iris-T", "Samp-Т", Nasams. Системи, які у вас є. Вони потрібні Україні просто зараз - потрібні, щоб перешкодити Путіну використовувати терористичні методи", – сказав президент.

 

Він визнав, що "російська армія відчуває свою силу практично в усьому, що належить до збройного компонента. І саме завдяки цій силі – в артилерії, в техніці, в умінні діяти в небі – вони чинять на нас тиск на фронті і поступово рухаються. путін тепер сподівається, що йому вдасться домогтися успіху у своєму контрнаступі, і єдиним корінням цієї надії є брак зброї серед наших солдатів".

 

Нагадаємо, що український уряд у рамках підготовки до наступного опалювального сезону зосередиться на якнайшвидшому спорудженні об'єктів малої генерації для Харкова та інших міст з переходом у подальшому до будівництва великих газотурбінних установок у більш середньостроковій перспективі.

 

Як повідомляла УМ, на Прикарпатті рашисти атакували інфраструктуру.