Молдова під загрозою: Канівська та Дністровська ГЕС стали новими цілями росіян

16:22, 29.03.2024
Молдова під загрозою: Канівська та Дністровська ГЕС стали новими цілями росіян

Кожен знищений мобільними вогневими групами «шахед» – це завжди порятунок людей, захист критичної інфраструктури. (Фото ЗСУ)

Президент Володимир Зеленський заявляє, що новими цілями російських терористів  цієї ночі стали Канівська та Дністровська ГЕС.

 

Як інформує Україна молода, про це він повідомив під час засідання Ставки Верховного Головнокомандувача, передає Офіс президента 29 березня.

 

"Перша Ставка, за скликання якої відповідав новий секретар РНБО Олександр Литвиненко. Виклики дуже серйозні.

 

Російські терористи знову били по українській енергетиці. Прем’єр-міністр Денис Шмигаль, міністр енергетики Герман Галущенко, голови правлінь "Укренерго" та "Нафтогазу" Володимир Кудрицький та Олексій Чернишов доповіли про завдану шкоду та відновлювальні роботи. Обговорили найбільш дієві способи фізичного захисту та їх упровадження на інших об’єктах", - сказав глава держави.

 

Інформуючи про обстріл Канівської та Дністровської ГЕС президент сказав:

 

«Країна-терорист хоче повторення екологічної катастрофи на Херсонщині. Але тепер під загрозою не лише Україна, а й Молдова. Вода не зупиниться перед прикордонними стовпами, як не зупиниться і російська війна, якщо разом і вчасно не зупинити її в Україні».

 

І додав, що питанням номер два є контракти на постачання зброї та боєприпасів на найближчий час і на перспективу.

 

«На перший план вийшла потреба в ППО. Через інтенсивність російських обстрілів необхідно швидше поповнювати запаси. Доручив посилити роботу з партнерами. Розраховуємо на їхню швидку реакцію», - констатував Зеленський.

 

Як повідомляла «УМ», в ніч на 29 березня ППО знищила 84 повітряні цілі противника з 99-ти, якими росія атакувала Україну.

 

Раніше терористи вразили ракетним ударом ДніпроГЕС у Запоріжжі, станція припинили виробляти електроенергію.