Рятує бійців та медиків: студент КПІ розробив евакуаційний наземний дрон

20:50, 24.03.2024
Рятує бійців та медиків: студент КПІ розробив евакуаційний наземний дрон

Випробовування дрона-евакуатора.

 
У столичному політехнічному інституті імені Ігоря Сікорського сконструювали та створюють ноші, що їх розробив переселенець зі Слов’янська Дмитро Мамонов. Евакуаційні дрони здатні перевозити поранених і в теплу погоду влітку, і взимку по снігу.

 

Як інформує УМ, про це 24 березня повідомило видання bigkyiv.

 

“Складані ноші дуже легкі, компактні, легко вміщаються в багажник автомобіля та мають схвальні відгуки від військових. Кожен охочий може доєднатись до команди розробників чи допомогти матеріально”, – кажуть розробники керованого пристрою.

 

Перші ноші уже відправлено на фронт і вони з лютого рятують життя людей, доставляючи їх у необхідне безпечне місце. Наземні дрони можуть долати дистанції до 5 км та перевозять 120 кг.

 

“Військові кажуть, що дуже класна це машинка. Ми самі робимо колеса, гусениці. Після пар або на вихідних. Дуже часто в суботу або в неділю у наш вільний час збираємось і робимо”, – розповідає Іван Підпалько, студент КПІ.

 

Додамо, що цьогоріч навчитися керувати цивільними дронами можна буде в 7 профтех училищах країни. Заклади освіти вже отримали 28 дронів, а їхні викладачі опанували теоретичну і практичну програму для такого навчання.

 

Як повідомляла УМ, «Конструктор» для Перемоги: як навчитися збирати дрони.