Клаудія Голдін отримала Нобелівську премію з економіки

15:57, 09.10.2023
Клаудія Голдін отримала Нобелівську премію з економіки

Клаудія Голдін отримала нагороду за внесок у розуміння наслідків виходу жінок на ринок праці. (facebook.com/nobelprize)

Професорка Гарвардського університету Клаудія Голдін оголошена лауреатом Нобелівської премії з економіки 2023 року.

 

Як інормує Україна молода, про це оголосив генеральний секретар Шведської королівської академії наук Ганс Еллегрен, передає сайт Нобелівського комітету в понеділок.

 

Зазначається, що Клаудія Голдін отримала нагороду за "внесок у розуміння наслідків виходу жінок на ринок праці".

 

Пані Голдін зібрала дані архівів США більш ніж за 200 років. Це дало змогу визначити, як і чому відмінності в доходах представників різних статей змінювалися з плином часу.

 

"Розуміння ролі жінки у праці важливе для суспільства. Завдяки новаторському дослідженню Клаудії Голдін ми тепер знаємо набагато більше про (...) роль жінок і про те, які бар'єри, можливо, потрібно усунути в майбутньому", - заявив голова комітету премії в галузі економічних наук Якоб Свенссон.

 

                                              Клаудія Голдін зі своїм чоловіком Лоуренсом і собакою Пікою.

 

Американська економістка, історик та фахівець з гендерних питань Клаудія Голдін народилася 1946 року. 1967 року здобула ступінь бакалавра економіки в Корнельському університеті, 1969 року стала магістром з економіки в Чиказькому університеті, 1972 року там же отримала докторський ступінь з економіки.

 

У 1990 році Голдін приєдналася до викладацького складу економічного факультету в Гарвардському університеті. У 2013-2014 рр. вона була головою Американської економічної асоціації.

 

Голдін відома роботами про жінок в економіці. Її найбільш значущі статті в цій галузі - про прагнення жінок до розвитку кар'єри і прихильності сім'ї, а також про причини того, чому жінки тепер становлять більшість серед студентів.

 

Як відомо Нобелівські лауреати отримують золоту медаль, іменний диплом і грошову премію.  У 2023 році премія становить 11 мільйонів шведських крон, або близько 994 тисяч доларів.

 

Премію з економіки, на відміну від Нобелівських премій з фізіології та медицини, хімії, фізики, літератури та премії миру, заснував не сам Альфред Нобель, а Шведський національний банк 1968 року. Нинішня премія з економіки стала 55-ю з 1969 року.

 

Як повідомляла «УМ», вчена з Угорщини Каталін Каріко та імунолог зі США Дрю Вайсман оголошені лауреатами Нобелівської премії з фізіології та медицини.