Коломойський планує звести в Карпатах ще 2 мегакурорти: гектари лісів за рік зникнуть

11:24, 22.02.2023
Коломойський планує звести в Карпатах ще 2 мегакурорти: гектари лісів за рік зникнуть

План забодови Карпат (Олігархів на кшталт Коломойського не цікавить екологія і природа - на першому плані збагачення будь-якою ціною). (Фото: Free Svydovets/Facebook)

 Забудовник має намір звести ще два курорти в Карпатах, і це окрім забудови гірського масиву Свидовець.

 

Як інформує УМ, про це пише ініціатива Free Svydovets у Facebook.

 

У дописі зазначається, що Коломойський планує звести в Карпатах ще 2 мегакурорти. Згідно з повідомлення, наприкінці 2022 року ТОВ "Буковель" звернулося до двох сільрад – Поляницької (Івано-Франківська область) та Усть-Чорнянської (Закарпаття). Метою звернення було прохання розпочати підготовку до будівництва курортів "Бистриця" і "Турбат".

 

"Тобто Коломойський та його люди не лише не полишили намір побудувати величезний курорт “Свидовець”. Вони планують забудувати трасами, підйомниками та готелями ще й сусідні зі Свидовцем гори – хребет Братківський та ліси навколо гори У’ря"., - пишуть активісти.

 

Зазначається, що про курорт "Свидовець" стало відомо у 2016 р. Він має приймати до 28 тисяч осіб одночасно. Згідно з планом, його площа забере 1400 га території з 30-ма канатними витягами, 230 км лижних трас. Разом із тим буде 700 га готелів та інших споруд. Водночас анонсовані у 2022 році теж немаленькі – ще 1400 га, 25 тисяч людей, 28 пійдомників і 200 км трас.

 

Планується усі 3 курорти розмістити поруч і з’єднами з Буковелем. У підсумку з’явиться курорт-монстр на 65 тисяч осіб, адже згадані вище сільради дозволили будівництво.

 

Активісти б’ють на сполох, адже будівництво несе за собою екологічні наслідки: знищать щонайменше 3 000 га диких карпатських лісів, лук і річок, а через використані та стічні води доведеться влаштувати резервуари та водозабори на низці карпатських річок – зокрема, Чорній Тисі.

 

Раніше ми розповідали про передачу в оренду землі навколо Кесону в Парку Наталка та загрозу забудови цієї ділянки.

 

Як повідомляла УМ, через війну в Україні страждає не тільки населення, а й екологія.