Довгоочікувані «пташки»: Словаччина постачатиме Україні винищувачі Міг-29
Відправку в Україну 13 винищувачів Міг-29 схвалено урядом Словаччини. >>
Федеральний уряд шукає танкові снаряди для України по всьому світу. У складі "гепарда" вона робить ставку на Катар. Але навіть з «Леопардом-1» є вузькі місця. (Фото: Morris MacMatzen)
Підготувати до відправки в Україну десятки танків Leopard 1 запропонували своєму уряду німецькі компанії. Щоправда, більшою проблемою наразі є брак боєприпасів.
Як інформує УМ, про це 3 лютого повідомило німецьке видання Süddeutsche Zeitung.
Як зазначається, компанії Rheinmetall і Flensburger Fahrzeugbau Gesellschaft (FFG) пропонують підготувати десятки танків Leopard 1 і можуть поставити їх в Україну, однак досі були проблеми із закупівлею боєприпасів. Ця ж проблема стосується й німецьких комплексів Gepard, які Україна вже має.
Проблема дефіциту боєприпасів обговорюється в Німеччині давно. Уряд пообіцяв виділити додатково 20 млрд євро зі спеціального фонду на їх закупівлю. Бюджетом на 2023 рік передбачено загалом 1,125 млрд на боєприпаси.
Під час візиту в Бразилію у вихідні канцлер ФРН Олаф Шольц обговорював можливість передачі цією країною танкових боєприпасів Україні, але отримав відмову.
Раніше федеральний уряд ухвалив рішення про поставку в Україну 14 бойових танків Leopard 2 із запасів Бундесверу та видав ліцензію на передачу таких танків країнам, які їх мають на озброєнні. Німецький виробник зброї Rheinmetall готовий значно збільшити виробництво танкових та артилерійських боєприпасів, щоб задовольнити високий попит на них в Україні й на Заході, заявив генеральний директор компанії Армін Паппергер.
Як повідомляла УМ, далекобійні снаряди з GPS-наведенням США дадуть Україні восени.
Відправку в Україну 13 винищувачів Міг-29 схвалено урядом Словаччини. >>
Міністр оборони Швеції Пол Йонсон заявив, що уряд Швеції в четвер ухвалив рішення передати Україні вісім самохідних артилерійських установок Archer на основі оцінки Збройних сил країни та скерував відповідний запит у межах додаткового проєкту бюджету до парламенту. >>
Канцлер ФРН Олаф Шольц закликав партнерів в ЄС якнайшвидше забезпечити Україну боєприпасами. >>
До перших чотирьох танків Leopard, які наприкінці лютого прибули в Україну, найближчими днями приєднаються ще 10 нових екіпажів. >>
Україна отримає від Нідерландів та Бельгії кораблі для виявлення та знешкодження мін. Окрім цього, країни організують навчання для українських підрозділів. >>
Після масштабного російського вторгнення, завдяки військовій допомозі США і європейських країн, Україна у 2022 році стала третім за обсягом імпортером зброї у світі. >>