Гроші як засіб війни: як фінансовий «Рамштайн» має допомогти Україні перемогти росію
25 січня Україна, ЄС, країни G7 та міжнародні фінансові організації створили Координаційну платформу донорів України. >>
Кубраков разом із Послом США Бріджит Брінк та Спеціальним уповноваженим з санкційної політики США Джеймсом О‘Браєном обговорювали способи посилення Зернової ініціативи та розширення її можливостей. Відвідали порт Одеси та порт «Південний», поспілкува (Фото: Фейсбук Олександр Кубраков)
Із партнерами Україна шукає способи посилення зернової ініціативи та розширення її можливостей, оскільки росія все ще має можливість обмежувати її роботу. Так, нині у черзі для проходу інспекції в Туреччині стоять 77 суден.
Як інформує УМ, про це у Фейсбуці повідомив міністр інфраструктури Олександр Кубраков.
«Зернову ініціативу продовжено на 120 днів, але росія все ще має інструменти для штучного обмеження її можливостей», - зазначив він.
Міністр повідомив, що наразі у черзі для проходу інспекції в Туреччині стоять 77 суден. Через позицію рф за день відбувається у 5 разів менше інспекцій, ніж було. А порти Великої Одеси використовують до 50% своїх потужностей. Як результат, у листопаді очікується, що по обсягах експорту зернових Україна не вийде і на 3 мільйони тонн. Тоді як у жовтні цей показник дорівнював 4,3 мільйона тонн, а технічно ми спроможні вивозити і 6 мільйона тонн за місяць.
Кубраков обговорив із послом США Бріджит Брінк та спеціальним уповноваженим з санкційної політики США Джеймсом О‘Браєном способи посилення зернової ініціативи та розширення її можливостей.
«Стратегічно ми маємо досягти не тільки пришвидшення інспекцій на Босфорі, а й долучення до ініціативи портів Миколаєва та пролонгації угоди щонайменше на рік. Щодо приєднання до ініціативи портів Миколаєва ми офіційно звернулися до ООН та Туреччини з пропозицією розглянути зміни до ініціативи», - наголосив міністр.
Попри війну Україна виконуватиме свої експортні зобов’язання щодо постачання зерна та іншої сільськогосподарської продукції на світовий ринок. Про це Президент Володимир Зеленський наголосив під час першого Міжнародного установчого саміту щодо реалізації ініційованої Україною програми Grain from Ukraine.
Як повідомляла УМ, Зерновий коридор: Україна не давала росії жодних гарантій.
25 січня Україна, ЄС, країни G7 та міжнародні фінансові організації створили Координаційну платформу донорів України. >>
Замінити весь свій парк радянських літаків на американські винищувачі F-16 і створити з них щонайменше п'ять повітряних бригад – конче необхідно Україні для захисту своїх рубежів. >>
США передадуть Україні 31 танк Abrams в рамках угоди вартістю 400 мільйонів доларів. >>
Отже, це буде дві цінові стелі на нафтопродукти з рф. >>
Із точки зору економічного ефекту кошти, які США та Європейський Союз витрачають на підтримку України, є мізерними. >>
На базу в Оклахомі прибуло біля сотні українських військових, які навчатимуться на операторів та обслугу систем протиповітряної оборони Patriot. >>