АЗС почали моніторити через ціни на пальне

11:54, 23.05.2022
АЗС почали моніторити через ціни на пальне

Кому війна, а кому мати рідна - дефіцит палива й захмарні ціни на нього засмучують водіїв. (Фото: сайт Держпродспоживслужба.)

Перевірки автозаправних станцій в Україні через скарги на зростання цін на пальне розпочала Державна служба з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

 

 Як інформує УМ, про це повідомила пресслужба відомства.

 

"За останні дні з усіх областей почали надходити повідомлення про надмірно завищені ціни, відсутність розрахункових документів, відмову у вільному виборі засобів розрахунку тощо. За дорученням Прем’єр-міністра України Головними управліннями Держпродспоживслужби спільно з військовими адміністраціями, Національною поліцією та податковою розпочато проведення перевірок суб’єктів господарювання, що працюють на роздрібному ринку пального", - йдеться у повідомленні.

 

 

Так, у Чернівецькій області перевірили п'ять АЗС компанії "ПП-Ойл", де дизельне паливо продавали по 70 гривень за літр. За підсумками перевірки станом на 22 травня пальне на АЗС не продають.

 

Держпродспоживслужба нагадує, що завищення цін в умовах воєнного стану є неприпустимим, а порушення правил ведення підприємницької діяльності матиме наслідки у вигляді штрафів та інших заходів адміністративного впливу.

 

Нагадаємо, що уряд скасував державне регулювання цін на пальне, щоб якнайшвидше подолати дефіцит, що виник під час війни. При цьому в Кабміні розраховували, що літр дизеля коштуватиме не дорожче 58 грн, а бензину – 52 грн.

 

Загалом з початку повномасштабного вторгнення росіяни пошкодили близько 20 нафтобаз. Також вони зруйнували Кременчуцький НПЗ, що був найбільшим виробником пального в Україні. Також Україна змушена змінити логістичні маршрути постачання пального через переорієнтацію на європейський ринок та блокування морських портів.

 

Як повідомляла УМ, ціни на українських автозаправках уже не шокують: автовласники готові віддати останнє, лиш би наповнити баки своїх авто, відстоявши кількагодинні черги.