Казахське вугілля в Україну постачатимуть морем аби уникнути російської блокади

16:21, 22.11.2021
Казахське вугілля в Україну постачатимуть морем аби уникнути російської блокади

Російську "вугільну блокаду" можна уникнути доставкою вугіля до України морем. (Фото: depositphotos.com)

Із Казахстану держпідприємство «Центренерго» буде отримуватиме вугілля морським шляхом, аби уникнути зупинок під час транзиту територією РФ.

 

Як інформує УМ, про це 22 листопада повідомила пресслужба Центренерго.

 

Казахстан є основним постачальником імпортного вугілля для "Центренерго".

 

Проте з середини листопада 2021 року Росія почала в неофіційному режимі стримувати транзит казахстанського вугілля до України через свою територію.

 

"З метою диверсифікації поставки вугілля ПАТ "Центренерго" уклало контракт на його доставку морським транспортом", – зазначили у компанії. Надалі планується забезпечити поставки вугілля саме морським шляхом, "аби уникнути ризиків енергетичної блокади з боку РФ, під санкціями якої знаходиться товариство".

 

Також компанія зауважила, що 20 листопада до порту "Южний" прибули перші 60 тис тонн законтрактованого вугілля. 

 

Станом на 22 листопада вже почалося відвантаження енергетичного вугілля з порту «Южний» на адресу ТЕС ПАТ «Центренерго».
 

Крім того "Центренерго" веде перемовини щодо поставок з компаніями США та Австралії.

 

Нагадуємо, що Державне підприємство «Центренерго» законтрактувало 1,5 млн тонн вугілля, з них 60,5 тис тонн поставлять 19 листопада.

 

На 15 листопада запаси вугілля на ТЕС скоротилися до 0,38 тисяч тонн, лише дві мають гарантовані запаси згідно ліцензійних умов.

 

Російська Федерація зупинила транзит енергетичного вугілля з Казахстану до України.

 

Як повідомляла УМ, Україна, схоже, таки готується до віялових відключень електроенергії — через безпечність урядовців, які не здійснили необхідної підготовки до зимового сезону та не накопичили необхідних запасів вугілля, знехтувавши при цьому можливостями атомної енергетики, наша держава опинилася у кризовій ситуації.