Гроші як засіб війни: як фінансовий «Рамштайн» має допомогти Україні перемогти росію
25 січня Україна, ЄС, країни G7 та міжнародні фінансові організації створили Координаційну платформу донорів України. >>
Юрій Вітренко підкреслив, що Україна не потребує гарантій, а вимагає виконання законодавства. (facebook.com/NaftogazGroup)
Голова НАК «Нафтогаз України» Юрій Вітренко наголосив, що Україна розраховує на дотримання законодавства Євросоюзу під час сертифікації газопроводу «Північний потік-2».
За його словами, російський газопровід не можна сертифікувати до розблокування РФ українського газопроводу для третіх сторін.
Як інформує Україна молода, про це Вітренко заявив у понеділок.
«Обов'язковими умовами сертифікації газопроводу Північний потік-2 є розблокування доступу європейських покупців до купівлі російського і центральноазіатського газу на східному кордоні України і подальшого самостійного бронювання транзитних потужностей», цитує пана Вітренка прес-служба НАК.
На його думку, не можна забезпечити доступ третіх сторін тільки до Північного потоку-2.
«Тому що тоді він стане якраз привілейованим порівняно з іншими газопроводами, що йдуть із Росії до Європи - наприклад, через Україну. Німецький регулятор повинен не сертифікувати Північний потік-2 до розблокування Росією українського газопроводу для третіх сторін. Щоб європейські компанії змогли отримувати газ на кордоні Україна - Росія і потім самостійно бронювати транзит через Україну», - сказав очільник НАК.
І додав, що забезпечення вільного доступу тільки до ПП-2 без розблокування Росією українського транзитного маршруту суперечило б принципу солідарності, закладеному в договір про заснування ЄС.
Також Юрій Вітренко нагадав про рішення Європейського суду, яким німецький регулятор зобов'язали застосовувати принцип солідарності при сертифікації газопроводів.
Глава НАК підкреслив, що Україна не потребує гарантій, а вимагає виконання законодавства.
"Українська стратегія полягає не в тому, щоб просити якісь гарантії і потім на них покладатися. Тому що у нас є сумний досвід Будапештського меморандуму і, тому, ми не дуже в таке віримо. Всі ми розуміємо, що Газпром і Путін в Європі намагаються використовувати право сили, наша ж сила - саме в правовій обґрунтованості позиції", - сказав Вітренко.
Нагадаємо, на початку вересня Федеральне мережеве агентство ФРН отримало документи на сертифікацію Nord Stream 2 AG як незалежного газотранспортного оператора. Розгляд документів та прийняття рішення займе до чотирьох місяців. Потім рішення має бути передано Єврокомісії.
25 січня Україна, ЄС, країни G7 та міжнародні фінансові організації створили Координаційну платформу донорів України. >>
Відновлення електронного декларування та затвердження Державної антикорупційної програми очікують від України посли Групи семи та Європейського Союзу. >>
Отже, це буде дві цінові стелі на нафтопродукти з рф. >>
Усі свої 155-міліметрові гаубиці і тисячі артилерійських снарядів до них передає Україні Естонія в межах нового пакета військової допомоги. >>
Із точки зору економічного ефекту кошти, які США та Європейський Союз витрачають на підтримку України, є мізерними. >>
Колишньому очільнику НАК «Нафтогаз України» Андрію Коболєву повідомили про підозру у заволодінні понад 229 млн грн у вигляді премії за перемогу в арбітражі проти «Газпрому». >>