У Коломойського повернули «Укрнафті» борг на 2,3 мільярда

12:23, 04.08.2021
У Коломойського повернули «Укрнафті» борг на 2,3 мільярда

Раніше олігарх Коломойський, як акціонер компанії, не брав участі у врегулюванні проблем "Укрнафти". (Коллаж Liga.net)

Компанія "Укрнафта" отримала понад 2,3 мільярда гривень з реструктурованої дебіторської заборгованості на загальну суму понад 7 мільярдів гривень.

 

Як інформує Україна молода, про це глава правління компанії Олег Гез повідомив в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна".

 

"Ми за півтора року вже отримали понад 2,3 млрд грн. Всі платежі йдуть відповідно до запланованого графіка. Ми почали отримувати і відсотки з моменту укладення мирових угод, що важливо. І протягом декількох років розраховуємо, що вся сума буде повністю погашена", – заявив пан Гез.

 

За його словами, ухвалюючи рішення про укладення договорів реструктуризації сформованих ще в 2015 році боргів перед "Укрнафтою" за поставлену нафту, він керувався тим, що у багатьох компаній-боржників не було будь-яких істотних активів.

 

"Що стосується вигоди від реструктуризації для "Укрнафти", то для мене тут був дуже простий вибір. Або спробувати отримати щось, або нічого. Якщо у компанії немає якихось суттєвих активів, на які можна претендувати, то набагато доцільніше і ефективніше спробувати стягнути борги шляхом реструктуризації", – сказав Олег Гез.

 

Зауважимо, що у квітні 2020 року "Укрнафта" завершила підписання низки мирових угод з компаніями оточення олігарха Ігоря Коломойського, яким вона в 2015 році безоплатно передала близько 1 млн тонн нафти на суму близько 7,6 млрд грн.

 

Тоді як ще наприкінці 2015 року НАБУ почало розслідувати виведення з "Укрнафти" 7,6 млрд грн шляхом безоплатної передачі нафти на аукціонах.

 

Раніше олігарх Ігор Коломойський, як акціонер компанії, не брав участі у врегулюванні проблем "Укрнафти".

 

"Укрнафта" є найбільшою нафтовидобувною компанією країни. НАК "Нафтогаз України" належить 50%+1 акція "Укрнафти", групі компаній, пов'язаних з колишніми акціонерами ПриватБанку, – близько 42% акцій.