А опалення буде? Як Україна готується до зими з поруйнованою росією енергетикою
До повномасштабного вторгнення Харківщина була в енергетичному сенсі профіцитним регіоном. >>
Олексій Кучеренко: виробники комунальних послуг встановлюють тарифи на свій розсуд
Рівень тарифів за житлово-комунальні послуги внаслідок неефективної державної політики їх регулювання продовжує згортати ділову активність бізнесу та домогосподарств.
Відсутність повноцінної антимонопольної політики та млява діяльність регулятора (НКРЕКП) призводять до того, що виробники комунальних послуг встановлюють тарифи на свій розсуд з метою максимізації прибутку.
Як інформує УМ, про це повідомив ексміністр ЖКГ, народний депутат України Олексій Кучеренко на своїй сторінці у Facebook.
Він зазначає, що «мав розмову з директором теплокомуненерго одного обласного центру України. Вони уклали контракт з Нафтогазом з новою річною ціною, перерахували тариф на тепло згідно з існуючою методикою та подали заявку в НКРЕКП з проханням затвердити новий тариф. Зростання від існуючого +57%!».
«Якщо влада не заспокоїть МВФ з їх ідеєю «ринкової» ціни на газ на рівні «імпортного паритету» і не встановить адекватну та справедливу ціну на газ на осінь гарантовано буде суспільний вибух. Борги перевалять позначку 100 млрд грн.», –зазначає політик.
Нагадаємо, що переважна більшість підприємств, які виробляють житлово-комунальні послуги, є природними монополіями і на них має поширюватися антимонопольне законодавство.
Однак в Україні антимонопольне законодавство вже не оновлювалося багато років, тому природні монополії мають можливість на свій розсуд встановлювати тарифи на житлово-комунальні послуги, що не дає можливості відновити в країні економічне зростання.
До повномасштабного вторгнення Харківщина була в енергетичному сенсі профіцитним регіоном. >>
Це рішення є одним зі структурних маяків у Меморандумі з МВФ для отримання фінансової допомоги цієї осені, а також вимогою українського бізнесу та громадськості. >>
Верховна Рада вже підвищила акцизи на пальне і тепер готується зробити це і щодо тютюнових виробів. >>
«Тут працює 400 людей. Я дуже хотів подякувати вам. 400 людей урятували мільйони українців. Від себе й від усіх наших людей дуже дякую. Ви допомогли нам вистояти проти путінської навали», – сказав Зеленський >>
Кабінет міністрів розглядає можливість скасувати мораторій на приватизацію державних ВНЗ і дозволити їхній продаж. >>
Закон про збільшення бюджету на 2024 рік на 500 млрд грн на військові потреби Верховна Рада України 18 вересня ухвалила в цілому. >>