«Дніпроавіа» Коломойського не повернуть державі

22:00, 15.05.2020
«Дніпроавіа» Коломойського не повернуть державі

Ігор Коломойський зберіг право власності на "Дніпроавіа".

Верховний Суд не задовольнив касаційну скаргу Фонду державного майна, згідно з якою авіакомпанія Ігоря Коломойського «Дніпроавіа» мала бути повернута у державну власність через неналежне виконання зобов’язань нинішнім власником.

 

Як повідомляє «Україна молода», про це йдеться у постанові ВСУ від  травня, яка оприлюднена у реєстрі судових рішень 14 травня.

 

Так, суд залишив без змін рішення Господарського суду Києва, яким Фонду держмайна відмовили у задоволенні позову проти ТОВ «Галтера» в справі про розірвання договору купівлі-продажу 94,6% акцій «Дніпроавіа».

 

Свій позов ФДМУ мотивував тим, що «Галтера» неналежно виконала зобов'язання передати злітно-посадкову смугу, радіомаякову систему і земельні ділянки, на яких вони розташовані, у власність держави до 2 вересня 2014 року.

 

Крім того, за оцінками Фонду, «Галтера» внесла 142,1 млн грн з передбачених 882,1 млн грн інвестицій до 31 грудня 2014 року для відновлення аеропорту «Дніпропетровськ».

 

Натомість суди констатували, що уряд пізно визначив державний орган, якому мали передати майно. Водночас, з квітня 2014 року (тобто від початку АТО) аеропорт використовували військові, що не давало можливості реконструювати об’єкт.

 

Нагадаємо, у вересні 2019 року Господарський суд Києва не задовольнив позов Фонду державного майна, у якому державна установа хотіла повернути у держвласність контрольний пакет акцій авіакомпанії «Дніпроавіа» за невиконання умов приватизації.

 

Перед тим Окружний адміністративний суд Києва відхилив вимоги Державної фіскальної служби до ще однієї авіакомпанії Коломойського «МАУ». Податківці хотіли стягнути з неї 60 мільйонів гривень податків та штрафів.