Метро на Виноградар: знято арешт з рахунків фірми Деорбуд

17:15, 30.03.2020
Метро на Виноградар: знято арешт з рахунків фірми Деорбуд

Будівництво метро на Виноградар планували завершити до 2021 року.

Суд зняв арешт з рахунків компанії "Деорбуд", яка фігурує у справі про оборудку з бюджетними коштами, передбаченими на роботи з продовження Сирецько-Печерської гілки метрополітену у Києві.

 

Про це йдеться в ухвалі Печерського районного суду Києва.

 

На думку судді, слідство не встановило, що гроші на цих рахунках є предметом злочину чи отримані незаконним шляхом.

 

10 грудня минулого року суд арештував рахунки цієї, а також кількох інших фірм. За даними правоохоронців, вони були задіяні у шахрайстві з бюджетними грошима.

 

У травні 2019 року правоохоронці відкрили кримінальне провадження за частиною четвертою статті 190 Кримінального кодексу — "шахрайство в особливо великих розмірах, або вчинене організованою групою".

 

У листопаді 2018 року "Київметробуд" переміг у тендері щодо будівництва лінії метро від станції "Сирець" на житловий масив Виноградар вартістю 5,98 млрд грн.

 

Відповідно до укладеного договору "Київський метрополітен" мав перерахувати "Київметробуду" аванс у розмірі 30% від суми договору, який треба було використати за три місяці.

 

Разом з тим 20 грудня 2018 року сторони уклали додаткову угоду, якою збільшили розмір авансу з 30% до 95%. При цьому строк його використання збільшили з 3 до 24 місяців.

 

Підставою для таких дій стала відповідна постанова Кабміну екс-прем'єра Володимира Гройсмана від 18 грудня 2018 року.

 

Як вказує слідство, ухвалення цієї постанови було пролобійоване за допомогою "корупційних зв’язків в Кабінеті міністрів" .

 

У період з 16.01.2019 по 25.03.2019 за даними сайту "Spending.gov.ua" 2,5 млрд грн бюджетних коштів в якості попередньої оплати було перераховано на рахунок ПАТ "Київметробуд".

 

Як встановило слідство, у травні 2019 року посадові особи "Київметробуду" розмістили понад 1 млрд грн бюджетних коштів на депозитних рахунках в "Укргазбанку" для отримання відсотків та власного прибутку.

 

Фактично бюджетні кошти були використані не на цілі, визначені договорами з порушенням положення Постанови КМУ №117 від 23.04.2004 р.

 

Отримані прибутки, у вигляді відсотків від депозитних договорів, "Київметробуд" перевів на рахунки ТОВ "Профі-факторинг". А останнє, у свою чергу, перерахувало ці гроші на рахунки ТОВ "Деорбуд", ТОВ "ФК "Фактор-сервіс", ТОВ "РУЛ", ПП "Авен-Єзєр" та ТОВ "Фактор Стандарт". 10 грудня суд наклав арешт на ці рахунки.

 

Кримінальне провадження за цим фактом було розпочате у травні 2019 року, нагляд у якому здійснює Київська місцева прокуратура № 6.

 

Засновником ТОВ "Деорбуд" є кіпрська компанія "Канетро Холдінгс Лтд", бенефіціарами якої значаться громадянин Індії Кумар Кульдіп та Дмитро Мармуляк з Кременчука. Ці ж особи наразі значаться кінцевими бенефіціарними власниками ТОВ "Расмус".

 

"Расмус" був створений у 2013 році. Із 2013 по 2016 рр 50% у цьому підприємстві належало Вікторії Полухіній. З 2017 року і донедавна Полухіна була засновницею ТОВ "Магнат Будсервіс Лтд", власником і керівником якого зараз є Михайло Столар.

 

 Це батько нардепа від ОПЗЖ Вадима Столара. Після 2014 року Вадима Столара почали називати "сірим кардиналом" столиці. Як відомо, він має інтереси у сфері будівництва та нерухомості.

 

З 2016 року засновником ТОВ "Расмус" є кіпрська компанія "Асодрія Холдінгс Лтд", кінцевим власниками якої значаться Кумар Кульдіп та Дмитро Мармуляк. Останній у 2013-2016 рр був директором ТОВ "Проффайненс Груп", якого надалі замінила, ставши і засновником фірми, Лариса Криворучко – це дружина Володимира Криворучка. 

 

Разом із нинішнім головою правління ПАТ "ХК "Київміськбуд" Ігорем Кушніром у 2010 році вони стали депутатами Кременчуцької міської ради від Партії регіонів. Саме у Кременчуці Кушнір вибудував свою кар’єру.

 

Як повідомляла УМ, Печерський районний суд Києва наклав арешт на грошові кошти на банківських рахунках ПАТ "Київметробуд" та його відокремлених підрозділів для запобігання шахрайству з коштами на будівництво метро на житловий масив Виноградар.

 

Того ж дня голова наглядової ради ПАТ "Київметробуд" - генпідрядника проєкту - Олег Токарєв заявив, що терміни завершення будівельних робіт з продовження Сирецько-Печерської гілки київського метрополітену відкладаються на рік.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кличко прокоментував інформацію про розкрадання у Київметробуді

 

Будівництво метро на Виноградар планують завершити до 2021 року. Це передбачено договором, який уклали Київський метрополітен та переможець тендеру на Prozorro ПАТ “Київметробуд” щодо продовження Сирецько-Печерської гілки.

 

Відповідно до документа, роботи триватимуть до 2021 року, а їх бюджет становить 5 млрд 993 млн грн.

 

У рамках першої черги робіт на ділянці у майже 4 кілометри передбачається спорудження двох станцій - “Мостицька” та “Проспект Правди” - і відгалуження у бік станції “Виноградар” для подальшого продовження лінії.