Нафтогаз зменшить вартість газу для населення

09:50, 24.03.2020
Нафтогаз зменшить вартість газу для населення

Зниження тарифу відбудеться на 9-13%, порівняно з лютим.

У березні 2020 року оптова ціна на природний газ для потреб населення, виробників тепла та інших захищених споживачів, яким НАК “Нафтогаз України” поставляє газ у рамках спеціальних обов’язків (ПСЗ), становитиме 3,4 тис. грн за тисячу кубометрів (без урахування ПДВ, націнки газзбутів і витрат на транспортування газу магістральними і розподільними трубопроводами), що на 14% менше, ніж у лютому 2020 року.

 

Про це повідомляє пресслужба уряду, посилаючись на інформацію прем’єр-міністра Дениса Шмигаля.

 

“В умовах карантину та розгортання економічної кризи уряд прагне мінімізувати витрати людей на комунальні послуги, які зростуть у зв’язку зі збільшенням часу їх перебування вдома. Один із шляхів мінімізації – здешевлення газу для українців. Оптова ціна на природний газ, яку уряд і “Нафтогаз” забезпечили для потреб населення і виробників тепла в березні 2020 року, на 14% менше, ніж минулого місяця. Це дозволяє регіональним збутовим компаніям забезпечити зниження тарифу на 9-13% порівняно з лютим“, – зазначив Шмигаль.

 

За інформацією НАК “Нафтогаз”, така ціна у березні сформувалася завдяки тому, що на внутрішньому ринку з’явився новий ліквідний ціновий індикатор.

 

Оператор газотранспортної системи України провів тендер на закупівлю газу на період поставки – березень-грудень 2020 року, і торги продемонстрували, що в Україні існує значна конкуренція, яка призводить “до зниження оптових цін на купівлю-продаж газу”.

 

Як повідомляла УМ, Антимонопольний комітет України відкрив справу проти НАК "Нафтогаз України" за ознаками зловживання монопольним становищем на ринках природного газу щодо цін на газ для населення.