В окупованому Криму через санкції більше не обслуговуються картки Visa та Mastercard

14:28, 15.08.2018
В окупованому Криму через санкції більше не обслуговуються картки Visa та Mastercard

Visa і MasterCard замінять картами "Мир" Національної системи платіжних карт російського Центробанку (фото з відкритих джерел)

Останній в окупованому Криму банк, який випускав карти міжнародних платіжних систем, - "Генбанк" - оголосив про припинення обслуговування карт платіжних систем Visa і MasterCard.
 
Про це повідомляє BBC.
 
Як заявили в "Генбанку", рішення про припинення операцій по Visa і MasterCard було прийнято в зв'язку з введеними в 2014 році санкціями щодо російських банків.
 
Їх замінять картами "Мир" Національної системи платіжних карт російського Центробанку.
 
"Генбанк перейшов на карти "Мир" з січня. Перевипуск йде з січня, клієнтам банку кілька разів розсилалися повідомлення з запрошеннями щодо отримання карти. Це вже останнє попередження для тих клієнтів, хто не встиг звернутися з тих чи інших причин", - сказав фахівець колл-центру "Генбанку".
 
Скільки карт вже перевипущено - поки невідомо.
 
До 2017 року крім "Генбанку" карти міжнародних платіжних систем Visa та MasterCard випускав ще тільки банк "Рубльов", але в червні цього року ЦБ відкликав у нього ліцензію.
 
Visa і MasterCard припинили обслуговувати клієнтів банків в Криму після того, як США ввели санкції відносно Росії за анексію українського Криму навесні 2014 року.
 
У зв'язку з цим клієнти кримських банків не могли користуватися картками за межами Криму, а власники карт російських банків не могли знімати гроші на півострові.
 
1 квітня 2015 року в Росії і на території півострова запрацювала національна система платіжних карт, що мала на увазі створення внутрішньоросійської системи обробки платежів пластикових карт.
 
І міжнародні системи, що бажали працювати в Росії, повинні були обробляти платежі всередині Росії, в той час як раніше інформація про транзакції оброблялася в процесинговому центрі за її межами.
 
Це і дозволило жителям Криму продовжувати користуватися картами Visa і MasterCard, які були випущені російськими банками, відзначає видання.
 
Однак в грудні цього ж року "Генбанк" і сам потрапив під американські санкції, тому власники карток "Мир" не зможуть ними скористатися за межами території окупованих Криму та РФ, стверджує видання.
 
Росія окупувала Автономну республіку Крим у 2014 році. Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 року початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією.
 
Ключові міжнародні організації, в тому числі Генеральна асамблея ООН, засудили дії Росії і назвали анексію і окупацію Криму незаконною. Проти Росії були введені економічні санкції.
 
За проведення Москвою так званих виборів за участю Криму в 2016 році парламент України визнав Держдуму Росії нелегітимною.