Приватбанк влаштує гранідозний розпродаж: з молотка підуть Буковель, будівля каналу 1+1 та літаки МАУ

15:13, 09.10.2017
Приватбанк влаштує гранідозний розпродаж: з молотка підуть Буковель, будівля каналу 1+1 та літаки МАУ

Купити непрофільні активи Приватбанку можна буде на електронних торгах (ілюстрація із соцмереж)

Націоналізований "Приватбанк" має продати свої непрофільні активи, насамперед гірськолижний комплекс буковель, будівлю, яку орендує телеканал 1+1 та літаки компанії МАУ, бо не може ефективно ними управляти.

Про це в ефірі "Радіо Вести" повідомила заступник голови НБУ Катерина Рожкова, передають "Українські Новини".

Зі слів Рожкової, у 2016 році при докапіталізації, Приватбанк прийняв на баланс непрофільні активи: гірськолижний курорт "Буковель", стадіон "Дніпро Арена", приміщення телеканалу "1+1", літаки, об'єкти нерухомості.

"В минулому році при виконанні першого етапу докапіталізації частина активів була взята на баланс банку в рахунок погашення кредитної заборгованості. Серед них - "Буковель", об'єкти нерухомості і літаки МАУ", - повідомила заступниця голови НБУ.

Рожкова зазначила, що всі ці активи - непрофільні для банку, і він не здатний ефективно ними управляти.

Після їх оцінки та інвентаризації банк, швидше за все, як вважає Рожкова, прийме рішення про продаж.

"Буковель" - один з найскладніших активів, який, де-факто, не підпорядковується менеджменту банку. Саме тому його потрібно продавати. У банку немає ні людей, ні компетенції, щоб ним керувати", - зазначила Рожкова.

Продаж таких активів може бути проведений на майданчиках ProZorro або СЕТАМ.

Водночас Рожкова повідомила, що ні сама авіакомпанія МАУ, ні акції найбільшої нафтовидобувної компанії "Укрнафта" не були заставами за кредитами.

Нагадаємо, у грудні 2016 року Приватбанк націоналізували через загрозу банкрутства та подальшого обвалу банківського сектору України. Як пізніше повідомили в НБУ, Ігор Коломойський та Геннадій Боголюбов самі просили про націоналізацію та гарантували виплату боргів. Через невиконані обіцянки суд арештував будівлю, яку орендує телаканал 1+1 та літак.