Вивіз до рф червонокнижних тварин: підозру отримав «директор» заповідника «Асканія-Нова», фото
Слідчі поліції Херсонщини повідомили про підозру псевдодиректору заповідника «Асканія-Нова», який незаконно вивіз до росії червонокнижних тварин. >>
Чисельність диких тварин скоротилася на 73% за 50 років, показує глобальне підведення підсумків. (Фото: Jacqueline Lisboa)
Глобальне дослідження провів Всесвітній фонд природи (WWF) і виявив, що популяції диких тварин скоротилися в середньому на 73% за останні 50 років. Там це назвали «катастрофічною» втратою видів.
Як інформує УМ, про це йдеться у звіті WWF про живу природу, який досліджує понад 5 тисяч популяцій птахів, ссавців, амфібій, рептилій та риб.
Від слонів у тропічних лісах до яструбиних черепах біля Великого Бар’єрного рифу — популяції стрімко скорочуються. Втрата середовища існування ставить багато екосистем на межу.
Наприклад, через діяльність людини 60% рожевих річкових дельфінів Амазонки вимерли. Причинами стали забруднення Амазонки, видобуток корисних копалин і навіть громадські заворушення.
Найбільшою загрозою для диких тварин є деградація і втрата середовищ існування, а також надмірна експлуатація, інвазивні види, хвороби, зміна клімату та забруднення.
Втрата біорізноманіття і зміна клімату швидко підштовхують світ до незворотних переломних моментів, серед яких потенційний «колапс» тропічного лісу Амазонки. Якщо це станеться, то він не зможе блокувати вуглець, що нагріває планету, і пом’якшувати наслідки зміни клімату.
Водночас звіт WWF зафіксував дещо обнадійливе — субпопуляція гірських горил у горах Вірунга в Східній Африці збільшувалася приблизно на 3% на рік між 2010 і 2016 роками. Утім, такий окремий успіх недостатній на тлі повсюдного руйнування середовищ існування.
Всесвітній фонд природи опублікував звіт перед Конференцією ООН з біорізноманіття, на якій дискутуватимуть, як відновити природу.
Як повідомляла УМ, Антарктида «зеленіє» із надзвичайною швидкістю через «нагрівання» клімату.
Слідчі поліції Херсонщини повідомили про підозру псевдодиректору заповідника «Асканія-Нова», який незаконно вивіз до росії червонокнижних тварин. >>
Новий знімок спіральної галактики IC 3225 .зробив легендарний телескоп «Хаббл». >>
У ранньому підлітковому віці Схвалення від оточення найбільше впливає на відчуття благополуччя у дорослому віці, порівняно із іншими аспектами соціальної комунікації. >>
Розташування людей у Всесвіті, причому дуже точне, можна описати ланцюжком структур, до складу яких входить Земля, – Сонячна система, Чумацький шлях, Місцева група, Скупчення Діви, Надскупчення Діви та Ланіакея. >>
Рослинний покрив на Антарктичному півострові за останні кілька десятиліть збільшився в понад 10 разів. Це повʼязано з кліматичними змінами на Землі. >>
Вже зараз ШІ застосовується в найрізноманітніших сферах. Навіть користувачам смартфонів доступні програми штучного інтелекту, які здебільшого задіяні для розваг. >>