«20 днів у Маріуполі»: Disney поверне до телеверсії кадри вручення «Оскара» українцям

09:34, 15.03.2024
«20 днів у Маріуполі»: Disney поверне до телеверсії кадри вручення «Оскара» українцям

Американська академія кіномистецтв відредагує скорочену телеверсію церемонії вручення премії «Оскар».

Скорочену телеверсію церемонії вручення премії «Оскар» відредагує американська академія кіномистецтв, включивши у неї момент вручення нагороди українській команді за найкращий повнометражний документальний фільм «20 днів у Маріуполі».

 

Як інформує УМ, про це повідомив «Голос Америки».

 

За інформацію ЗМІ, рішення змінити 90-хвилинну версію відео ухвалили після того, як телеканал «Суспільне», який має права на трансляцію «Оскара» в Україні, висловив обурення відсутністю у міжнародній скороченій телеверсії нагородження документалістів і промови режисера Мстислава Чернова.

 

Голова правління Суспільного мовлення Микола Чернотицький в коментарі жуналістам сказав, що українська сторона поки не має офіційного підтвердження цього рішення, але очікує на розмову із виконавчим директором Американської академії кіномистецтва з ініціативи останнього.

 

Як повідомляла УМ, переможцем 96-ї кінопремії «Оскар» 2024 року у номінації «Найкращий документальний фільм» визнано стрічку «20 днів у Маріуполі».

 

Проте компанія Disney Entertainment не включила кадри нагородження команди українського фільму у скорочену міжнародну телеверсію «Оскара» через часові обмеження.

 

У відповідь Національна рада з питань телебачення та радіомовлення закликала керівництво Walt Disney Company створити і розповсюдити серед мовників оновлену міжнародну версію, в якій буде збережено фрагмент із врученням нагороди у номінації «Best Documentary Feature».